امروز : شنبه, 12 آذر 1401

دیدار اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد با فرماندهی سپاه جوادالائمه خراسان شمالی

 

به مناسبت هفته دفاع مقدس:

دیدار اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد با فرماندهی سپاه جوادالائمه خراسان شمالی

در این دیدار که روز دوشنبه، 3/7/96 برگزار شد، رئیس شورای اسلامی شهر ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و تشکر از وقتی که در اختیار این شورا، گذاشته اید، گفت: از حضور در اینجا احساس دلگرمی و راحتی داریم و  حس می کنیم که در خانه خود هستیم.

محمدی افزود: طول این یک ماه، با همکاری شهرداری و شورا توانستیم در مرحله گذار سرپرستی شهرداری آرامش را حاکم کنیم تا بتوانیم به درستی تصمیم گیری کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر اذعان داشت: اولین و آخرین وظیفه شورا، خدمتگزاری به مردم برای ایجاد رضایت مندی در جامعه و در نتیجه ارتقای رضایت مندی مردم نسبت به نظام است.

وی اظهار امیدواری کرد مجموعه مدیریت شهری بتواند از ظرفیت سپاه بهره مند گردد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر در این جلسه بیان داشت: ان شاء الله توفیق یابیم تا رهروان خوبی برای شهدا، امام شهدا و شهدای امام، باشیم و این جز با پیروی از منویات مقام معظم (مد ظله العالی) رهبری امکان پذیر نیست.

گریوانی ادامه داد: اگر این امنیت، این مدیریت حاکم بر کشور و این جایگاه اداری تک تک ما، امروز وجود دارد، به برکت خون شهداست. از برکت خون شهداست که ما اکنون در پارلمان شورا حضور داریم برای خدمت به مردمی که به فرموده امام، ولی نعمت ما هستند.

وی افزود: امام در جملات قصار خود می فرماید کاش من یک پاسدار بودم و این نشان از جایگاه ارشمند سپاه دارد.

نایب رئیس شورا اظهار داشت: برگزاری کنگره 3000 شهید استان، حرکت بزرگی برای استان خراسان شمالی بود که جای تشکر و قدردانی دارد.

گریوانی گفت: اعضای شورای اسلامی شهر همواره در کنار شما و همراه شما خواهند بود.

جباری، عضو هیأت رئیسه شورای اسلامی شهر اظهار کرد: خوشحالم که بعد از 30 سال به خانه خود آمده ام. بنده توفیق داشتم که از سال 66 تا 68، در لشکر مهاباد حضور داشته باشم.

امانی، عضو شورای اسلامی شهر بیان داشت: مسأله دفاع، دکترین و جهت دهنده کشور ماست و به آن تأکید شده است؛ بحث صلح هم مورد تأکید می باشد و اهمیت آمادگی به حدی است که مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) تأکید کرده اند که دفاع را به حدی جلو ببریم که دیگران جرأت تعرض نداشته باشند.

این عضو شورا افزود: صلح بهتر از جنگ، عدالت ایجاد می کند و صلح و امنیت فرصتی فراهم کرده تا بتوان از همه توان، استعداد و نیروهای خدمتگزار و انقلابی در جهت خدمت به توسعه، عدالت و برخورداری، استفاده کرد.

امانی در این راستا اظهار داشت: اگر این امکان میسر باشد تا عرصه ای را در اختیار سپاه قرار دهیم تا در آن مجموعه های تفریحی و فرهنگی ایجاد کند، سپاه و مردم می توانند از امکانات آن بهره مند شوند.

باغچقی، دیگر عضو شورای اسلامی شهر، یاد و خاطره امام شهدا، شهدای دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و هر کسی را که برای کشور و انقلاب اسلامی، جان خود را نثار کرده است، گرامی داشت و تأکید کرد: امنیت و آرامش گذشته، امروز و حتی آیندگان ما، مدیون ایثارگری ها و  دلاورمردی های آن هاست.

عضو شورای اسلامی شهر افزود: بایستی به یادگاران دوران دفاع مقدس که امروز ما از تجربیات آن ها بهره می بریم، درود فرستاد و جایگاه والای آنان را ستود.

موسوی اذعان داشت: شما مجموعه ارزشمند دهکده مقاومت را اجرایی و عملیاتی کرده اید که در واقع با اجرای این پروژه، یک فضای شهری ایجاد شده است و تدبیر خوب شما بود که این فضا را در اختیار مردم قرار دادید.

این عضو شورا گفت: سپاه در زمان صلح در عرصه خدمتگزاری به سازندگی و آبادانی کشور، در حال ایفای نقش است. در همین راستا، ما پروژه هایی داریم که اگر مجموعه سپاه وارد شود، برای مردم شهر بسیار مغتنم است و جزء افتخارات سپاه خواهد بود.

وی افزود: شورا می تواند در بحث نامگذاری معابر و فضاهای شهری، زیباسازی شهری، ساخت و نصب تندیس و سردیس های نامداران و مجاهدان، از ظرفیت های سپاه استفاده کند.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد به پروژه کنارگذر 42 متری جنوب شهر اشاره کرد و گفت: همراهی سپاه با شهرداری برای اتمام و بهره برداری از این پروژه، باعث تسهیل عبور و مرور شهری و روان سازی ترافیک خواهد شد.

فرماندهی سپاه جوادالائمه خراسان شمالی، ضمن تشکر از حضور اعضای شورای اسلامی شهر گفت: به نظر ما دفاع هچنان باقیست و این عرصه های دفاع است که کمی تغییر کرده است.

مرتضوی افزود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره دفاع مقدس به این دلیل است که همچنان در مسیر دفاع از ارزش ها، آرمان ها، دفاع از همه خوبی ها و زیبایی های اسلام عزیز که به بشریت عرضه داشته است و دفاع از ارزش های انقلاب اسلامی حرکت کنیم. همه این مجاهدت ها به خاطر همین ارزش هاست.

وی یادآور شد: در دفاع مقدس، اخلاص خیلی شاخص بود. اگر اخلاص وجود نداشت، حتماً به سرنوشت خیلی از جنگ ها و مشکلات کشورها در طول تاریخ، گرفتار می شدیم. این اخلاص رمز ماندگاری دفاع ما بود.

مرتضوی تأکید کرد: این اتفاق و اعتبار در دفاع مقدس به اثبات رسید و امروز هم به شدت به آن نیاز داریم. باید به خدا اعتماد کنیم و اگر اعتماد ما از خدا به جای دیگری منحرف شود، حتماً دچار مسائل و هزینه های سنگین و خسارت های جبران ناپذیر خواهیم شد.

فرماندهی سپاه جوادالائمه خراسان شمالی، خاطر نشان کرد: دفاع مقدس رمز دیگری دارد که باز هم به درد امروز ما می خورد؛ در دفاع مقدس شعار ما می توانیم امام، تحقق و عینیت یافت. به نظر می رسد امروز پل ارتباطی ما با دفاع مقدس نبایستی قطع شود زیرا اصول ثابت و تغییر ناپذیر است. از این جهت ارتباط وضع موجود با دفاع مقدس بایستی حفظ شود.

وی تأکید کرد: خدمتگزاری در شورای شهر، خدمت به مردمی است که همه توان خود را در دفاع مقدس ارائه دادند. مردمی که 97 درصد سهم جنگ متوجه آنان بود. زیرا کل پشتیبانی سیستم دولتی ما در دفاع مقدس، تنها 3 درصد بوده است.

مرتضوی یادآور شد: امروز حداقل سرمایه های اندک مردم جمع می شود تا منتج به خدمت رسانی و آبادانی شهر شود. نبایستی در راه هزینه کرد این سرمایه ها، دچار مطامع دنیوی شده و خدای ناکرده دنیا و آخرت خود را از دست دهیم.

وی اضافه کرد: در مجموعه کارهای اجرایی، بایستی هم افزایی ایجاد کنیم. امروز هنر هم افزا کردن در نظام اجرایی ما، یکی از اصلی ترین آسیب های مدیریتی، اتلاف منابع مالی و اصلی ترین مواردی است که بضاعت موجود ما را به هدر می دهد، مرتفع می کند. اما امروز ما نمی توانیم هم افزا عمل کنیم و این نقص بزرگی است. این بعضاً به سلایق بر می گردد. در بعضی مواقع هم به اعتقاد ما بر می گردد که نمی خواهیم با هم کار کنیم.

فرماندهی سپاه جوادالائمه خراسان شمالی همچنین بر لزوم ارائه گزارش عملکرد اشاره کرد و گفت: اگر بگوییم نباید گزارش عملکرد ارائه کنیم، یعنی شفافیت و ارتباط خود را با مردم از دست داده ایم. شما بایستی انسجام شورا و شهرداری را ایجاد کنید تا مردم زودتر به مطلوبیت مورد انتظارشان برسند. مردم نباید احساس کنند حق شان ضایع شده است.

وی از همفکری و هم اندیشی بیشتر با مجموعه شورا و شهرداری استقبال کرد و گفت: در حال حاضر در استان 60 سالن ورزشی داریم که ان شاء الله به زودی به 70 سالن ورزشی افزایش یابد.

مرتضوی در خصوص مشارکت مجموعه سپاه با شهرداری برای تعریف و اجرای پروژه های جدید، بیان داشت: اجازه دهید پروژه دهکده مقاومت که فاز یک و دوی آن اتمام یافته و امیدواریم با مشارکت شورا و شهرداری فاز سه آن نیز زودتر کامل شود، به مرحله بهره برداری برسد.

در ادامه، رییس شورای اسلامی شهر پیشنهاد کرد: کارگروه مشترکی با عنوان توسعه جهادی عمران و توسعه شهری ایجاد شده تا بتوانیم از تجربیات سپاه استفاده کنیم.

در پایان لوح تبریک هفته دفاع مقدس، از طرف شورای اسلامی شهر به فرماندهی سپاه جوادالائمه خراسان شمالی، تقدیم شد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت