امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

هویت شهر بجنورد در معرض خطر نابودی است

بجنورد-ایرنا- رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: در دهه های اخیر با نام نوسازی شهری به هویت شهری بجنورد بی توجهی شده و با سیاست های غلط شهری، هویت شهر در حال تخریب و خدشه است.

سید محسن موسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر صیانت از بناهای باارزش فرهنگی در شهر تاکید کرد و گفت: باید بپذیریم که آثار تاریخی مخل توسعه نیستند، باید این تغییر نگاه در نظام توسعه شهری حاکم شود.
وی خاطر نشان کرد: در نوسازی بافت فرسوده نباید رفتار ها با بنای قدیمی که هویت و فرهنگ شهر محسوب می شود با بنای فرسوده که ارزش حفظ کردن ندارد یکسان باشد.
وی خاطرنشان کرد: حمام سراب و عمارت خسروخان بنای باارزش تاریخی بودند که تخریب شدند اما اکنون ضرورت دارد به بناهایی مثل کاروانسرای سردار در مجاورت خیابان برنجی، سبزه میدان و کاروانسرای سبزه میدان، حمام قدیمی عسکری وحمام کوثر توجه شود.
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: با تعریف کاربری مناسب برای گاراژهایی که در محور خیابان شهید بهشتی وجود دارد می توان از جذابیت این بنا برای جذب گردشگر کمک گرفت و با احیای خیابان سنگی و چهارراه پای توپ و بخش سنتی محله ساربان محله و مسجد جامع شهر می توان گذشته و هویت شهر را صیانت کرد.
موسوی اظهار کرد: جای تاسف است که با وجود مراکز آموزشی متعدد معماری و شهرسازی، معماری شهری شاهد آشفتگی در شهر بجنورد هستیم.
وی در ادامه با ابراز نگرانی از افزایش آسیب های اجتماعی در گلستان شهر بجنورد گفت: این مجموعه مسکونی آبستن بروز بحران آسیب های اجتماعی است.
وی افزود: گلستان شهر بجنورد به عنوان بزرگ ترین مجموعه مسکن مهر، محل سکونت مردمی از اقوام و فرهنگ های مختلف شده است.
وی خواستار ارتقای امنیت اجتماعی در این مجموعه مسکونی شد و افزود: وجود خانه های خالی بستر را برای بروز آسیب ها و ناهنجاری ها فراهم کرده است.

هویت شهر بجنورد در معرض خطر نابودی است

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت