امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

ضرورت ساماندهی مسیل‌های گلستان شهر بجنورد

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد مطرح کرد:
ضرورت ساماندهی مسیل‌های گلستان شهر بجنورد

بجنورد- رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: شرکت آب منطقه‌ای باید هرچه زودتر نسبت به ساماندهی مسیل‌های گلستان شهر بجنورد اقدام کند چراکه با کمترین بارندگی این منطقه را گل‌ولای فرامی‌گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین پیلتن بعدازظهر شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر بجنورد اظهار کرد: شهرداری نباید زیر بار تحویل فاز یک گلستان شهر برود چراکه در این باره نباید در فشار تصمیم‌گیری شود بلکه باید تمام تعهدات نسبت به این منطقه به‌طور کامل اجرایی شود.

پیلتن تصریح کرد: درصورتی‌که شرکت آب منطقه‌ای نسبت به ساماندهی مسیل‌های گلستان شهر اقدام نکند با کمترین بارندگی این منطقه را گل‌ولای فرا خواهد گرفت.

وی خواستار ساماندهی مسیل‌های گلستان شهر بجنورد شد و افزود: باید بتن‌ریزی و ایمن سازی این مسیل‌ها در مسیر گلستان شهر بجنورد انجام شود.

وی همچنین با اشاره به کارشکنی بیمه مربوط به پرداخت خسارت به زلزله‌زدگان گلستان شهر بجنورد، عنوان کرد: برای حل این مسئله با استانداری پیگیری‌ها انجام‌شده چراکه تا قبل از شروع فصل سرد باید فکری برای این مسئله برداشته شود.

رئیس شورای شهر بجنورد به نبود ناظر در شهرداری بجنورد برای اجرای جدول‌گذاری و موزاییک پیاده‌روها نیز اشاره کرد و افزود: واگذاری کار به پیمانکار و نبود ناظر در این خصوص سبب اجرای نادرست و حیف‌ومیل شدن هزینه شده است.

هشدار نسبت به وضعیت نامناسب ساکنان گلستان شهر بجنورد

رئیس کمیسیون عمران و ترافیک شورای اسلامی شهر بجنورد در نطق پیش دستور خود در این جلسه گفت: باگذشت ۷۰ روز از زلزله ۵.۷ ریشتری بجنورد، چهارهزار پرونده به‌منظور دریافت تسهیلات تعمیر و بهسازی منازل مسکونی تشکیل شد.

سید حسین نقیب تصریح کرد: از این تعداد، بیمه مربوطه فقط ۷۰۰ پرونده را رسیدگی و خسارت آن‌ها را پرداخت کرده است.

وی نسبت به وضعیت ساکنان گلستان شهر هشدار داد و عنوان کرد: چنانچه بار دیگر زلزله‌ای ۴ یا ۵ ریشتری رخ دهد، شاهد تلفات جانی و حوادث ناگواری در این منطقه به سبب ناایمن بودن منازل خواهیم بود.

نقیب اظهار کرد: همین میزان خسارتی هم که بیمه به منازل آسیب‌دیده پرداخت کرده، ۲۰ درصد برآورد کارشناسان دادگستری است.

این عضو شورای شهر بجنورد همچنین وضعیت نابسامان مسیل‌های گلستان شهر را نیز مورداشاره قرارداد و خواستار حل این موضوع پیش از وقوع بحران شد.

ضرورت ساماندهی مسیل‌های گلستان شهر بجنورد

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت