امروز : جمعه, 18 آذر 1401

سرمایه گذار بخش خصوصی به تعهدات خود در اجرای پروژه هماگ عمل نكرده است

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد:

سرمایه گذار بخش خصوصی به تعهدات خود در اجرای پروژه هماگ عمل نکرده است

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: سرمایه گذار بخش خصوصی به تعهدات خود در اجرای پروژه هماگ عمل نکرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه خراسان شمالی، حسین پیلتن در جلسه علنی شورای اسلامی بجنورد با اشاره به اینکه پروژه هماگ پروژه ای است که باید مرکز تجاری، فرهنگی و گردشگری ساخته می شد، افزود: قرار دادی بین شهرداری و پروژه هماگ در زمین متعلق به شهرداری وجود دارد که باید در این زمین بخش تجاری، فرهنگی و گردشگری ساخته می شد اما فقط بخش تجاری ساخته شده است.

وی ادامه داد: زمین صدا و سیما نیز توافق و آماده واگذاری شد اما تاییدیه شورا برای این امر گرفته نشده بود.

پیلتن اظهار کرد: سرمایه گذار اجرای این پروژه برای اخذ زمین با اداره کل اوقاف بدون هماهنگی شورا توافقاتی را انجام داده بود و قرار بر این شد تا بخش تجاری و هتل در این زمین ساخته شود اما به تایید شورای اسلامی شهر بجنورد نرسیده بود.

وی بیان کرد: یک مدت زمان مشخص برای این سرمایه گذار تعیین شده بود که طی آن مدت پروژه انجام شود که اگر زودتر از آن، پروژه به پایان رسید شهرداری تخفیفات لازم را ارائه دهد و اگر دیرتر انجام شد سرمایه گذار خسارت ها را پرداخت کند اما هنوز این پروژه به پایان نرسیده است.

این مقام مسئول در ادامه در خصوص نحوه پیمانکاران اجرای سنگ فرش در بجنورد نیز بیان کرد: شهرداری هیچ ناظری به منظور نظارت بر اجرای این پیمانکارها ندارد.

وی تصریح کرد: متاسفانه پیمانکارها در سنگ فرش کردن پیاده روها دقت لازم را ندارند، سمبل کاری می کنند و بیشتر حیف و میل بیت المال دیده می شود.

پیلتن خاطرنشان کرد: بروز این مشکل بیشتر به علت عدم نظارت شهرداری است و از آنجاییکه ناظری بر روند فعالیت پیمانکاران نظارت نمی کنند در مناقصه هر شخصی به عنوان پیمانکار در آن شرکت می کند.

سرمایه گذار بخش خصوصی به تعهدات خود در اجرای پروژه هماگ عمل نكرده است

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت