امروز : جمعه, 25 خرداد 1403

یکصد و چهل و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار گردید.

یکصد و چهل و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار گردید.

 

 

یکصد و چهل و یکمین و اولین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد در سال 1399 با حضور اعضای شورای اسلامی شهر، هادی زارعی شهردار بجنورد و اصحاب رسانه ساعت 10 صبح در محل سالن همایش های شورای اسلامی شهر برگزار گردید.

 

 

جلسه با تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید، زیارت خاصه امام رضا (ع) و دعای فرج آغاز گردید و در ابتدای جلسه مهندس مهدی محمدی رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد ضمن خیر مقدم به اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار بجنورد و اصحاب رسانه سال نو و اعیاد شعبانیه را خدمت تمامی این عزیزان تبریک عرض نموده و از زحمات تمامی اعضای شورای اسلامی که در طول یک سال اخیر با همراهی و همدلی در پیشبرد اهداف مدیریت شهری تلاش نمودند تقدیر و تشکر نمودند.

رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد با اشاره به درگذشت تعدادی از همشهریان و هم استانی های عزیز که در راه مقابله با بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند به خانواده های این عزیزان تسلیت عرض نموده و همچنین شهادت اولین شهید خدمت استان دکتر وحید یحیوی را نیز به خانواده ایشان و جامعه پزشکی استان تسلیت و تهنیت عرض نمودند.

مهندس محمدی ضمن تقدیر از تلاش ها و زحمات مسئولین، پرسنل و کادر پزشکی بیمارستان ها که در خط مقدم این مبارزه هستند از مجموعه اقدامات شبانه روزی و بسیار خوب شهرداری در ضد عفونی کردن معابر و مبلمان های شهری، پارک ها، خدمات سازمان آرامستان ها، ناوگان عمومی شهری، سرویس های بهداشتی عمومی، جمع آوری زباله ها و ساماندهی زباله گرده نیز تقدیر و تشکر نمودند.

مهندس محمدی با اشاره به صبحت های مقام معظم رهبری در خصوص تقویت و رونق فضای مجازی بیان داشتند امروز با توجه به پروتکل های بهداشتی و توصیه های متخصصان در خصوص ماندن در منزل نیازمند تقویت زیر ساخت ها و تدابیری در این زمینه هستیم که بتواند در اطلاع رسانی، همدلی و ارتباطات مجازی و همچنین رونق بعضی از اصناف و کسب و کارها موثرتر واقع شود.

ایشان در ادامه افزودن: برای جبران خسارت در فضا های کسب و کار و خانواده های که در این روزها با توجه به اعمال فاصله گذاری اجتماعی دچار مشکل و رکود شده اند میتوان به عنوان یک پیشنهاد، دولت با بررسی دهک های غیر نیازمند به یارانه مبالغ این دهک ها را به دهک های نیازمند و خانواده های آسیب دیده اختصاص دهد.

مهندس مهدی محمدی با اشاره به لزوم بسیج عمومی در مقابله با ویروس کرونا بیان داشتند با توجه به اینکه شورای اسلامی شهر بجنورد یک نهاد سیاست گذار و نظارتی است و در مقابله با بیماری کرونا با اتخاذ تصمیمات و سیاستگذاری مدیریت شهری در راستای ابلاغیه های ستاد مبارزه با کرونا استان در مجموعه فعالیت های شهرداری بجنورد تلاش کرده است و در طول این مدت نیز ضمن دعوت و حضور شهردار بجنورد در جلسات رسمی و ارائه برنامه ها و گزارشات، فعالیت های شهرداری را نیز مورد نظارت و پیگیری قرار داده ایم.

وی در پایان با اشاره به آیه شریفه سوره ی مبارکه الشرح (( فَإِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا )) (( پس (بدان که به لطف خدا) با هر سختی البته آسانی هست )) (( إِنَّ مَعَ الْعُسْرِ يُسْرًا ))(( و با هر سختی البته آسانی هست )) بیان داشتند این وعده الهی است که بعد از هر سختی، گشایشی است و انشالله با توکل به خداوند و همراهی و همدلی از این بحران نیز خواهیم گذشت.

در ادامه جلسه مهندس هادی زارعی شهردار بجنورد ضمن پاسخگویی به سوالات اعضای شورای اسلامی شهر، گزارشی مختصر از فعالیت های شهرداری بجنورد را خدمت اعضای شورای اسلامی شهر ارائه نمودند که می توان به شرکت در جلسات ستاد مبارزه با کرونا استان - ضدعفونی تمامی معابر سطح شهر، پارک ها، ناوگان حمل و نقل عمومی، مبلمان شهر - زیر سازی و آسفالت معابر شهری - شن ریزی و جدول گذاری معابر حاشیه شهر - بتن قلتکی - تکمیل پارک سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی - تاسیس دبیرخانه شهر پاک - راه اندازی خدمات الکترونیکی جامع خدمات شهری – لایروبی مسیل ها – نورپردازی و نصب المان ها نوروزی در سطح شهر– گل کاری تفرجگاه ها و معابر - راه اندازی کشتارگاه با رعایت نکات بهداشتی بصورت روزانه – تشکیل جلسات داخلی بصورت ویدئو کنفرانس - اجرای طرح سد معبر – نصب بنر های توصیه های بهداشتی در سطح شهر - تعطیلی بازراهای روز – ضد عفونی ادارات و بیمارستان ها – فعالیت شبانه روزی گشت های تخلفات ساختمانی - ضد عفونی گورستان پارک جاوید و غسل خانه بصورت روزانه - تعطیلی و مسدود کردن راه های تفرجگاه ها و پارک ها در روز طبیعت – توزیع ماسک بین پرسنل شهرداری و ... را اشاره نمود که از طرف همه اعضای شورای اسلامی شهر مورد تقدیر و تشکر قرار گرفت.

در ادامه جلسه نسبت به قرائت نامه های رسیده اقدام که پس از بحث و تبادل نظر مصوب و صورتجلسه گردید.

 

این جلسه با ذکر صلواتی ساعت 13 به پایان رسید.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت