امروز : جمعه, 25 خرداد 1403

حضور استاندار و هیئت همراه در بیست و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد

 

از تصمیمات و مصوبات شورای شهر و شهرداری بجنورد حمایت می کنیم

استاندار خراسان شمالی دربیست و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: تکلیف پارکینگ طبقاتی بجنورد باید هرچه سریع‌تر مشخص شود.

محمدرضا صالحی شامگاه یکشنبه  باحضور در نشست علنی شورای اسلامی شهر اظهار داشت: یکی از پیشنهادات ما این است که  مدیریت شهری مرکز استان خراسان شمالی مکانی را برای اجتماعات اعتراضی و بیان مطالبات مردم و حضور مسئولان برای پاسخگویی تصویب کند.

وی افزود: سعه صدر و تحمل انتقادات و شعار زنده باد مخالف من از ویژگی‌های فرهنگ ایرانی و اسلامی است.

استاندار خراسان شمالی گفت: امکانات ورزشی شهرها باید در اختیار عموم مردم باشد. در استان نیز مصوب کرده ایم اماکن ورزشی شهری در ساعات 8 تا 10 و روستایی درساعات 8 تا 12 به صورت رایگان در اختیار دانش‌آموزان ودانشجویان قرار گیرد.

صالحی با اشاره به لزوم و ضرورت وجود پارکینگ طبقاتی در مرمز استان، اظهار داشت: در بحث پارکینگ طبقاتی بجنورد از تصمیم شهرداری و شورای شهر در چارچوب طرح جامع حمایت می کنمهم‌چنین تکلیف سرمایه گذار باید زودتر تعیین و از متضرر شدن وی جلوگیری شود.

وی افزود: انتظار ما از نشست‌های علنی که با اعضای شورا داریم این است که نظری جمعی و واحد بدهند

استاندار در خصوص ظرفیت بالای گردشگری استان با توجه به عبور خیل عظیمی از مسافران از این استان گفت: شهرداری و میراث فرهنگی می‌توانند با برگزاری کمپین ها، نمایشگاه‌ها و مراکز مختلف فروش صنایع دستی در میان راه و کرایه دادن غرفه‌های آن به مردم استان، موجبات رونق اقتصادی استان در ایام مسافرت‌ها را فراهم کنند که این هم به نفع مردم است وهم به نفع دولت  است.

مهدی محمدی رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد ضمن خیر مقدم و تقدیر و تشکر ازحضور استاندار و هیئت همراه گزارشی در خصوص برگزاری همایش سرمایه گذاری ارائه و از استقبال سفارت بلژیک در خصوص سرمایه گذاری و فرصتهای سرمایه گذاری اعلام آمادگی نمودند.

وی افزود: در حال تدارک و برگزاری کارگاه های آموزشی و بسته های سرمایه گذاری برای حضور فعال سرمایه گذاران در استان و شهرستان داریم.

شهردار بجنورد در این نشست اظهار داشت: بودجه قانونی در حال تخصیص شهرداری بجنورد٬ فقط صرف هزینه های جاری و دیون می‌شود.

روح‌الله براتیان افزود: قانون با توجه به عملکرد پنج سال گذشته بودجه شهرداری بجنورد را 85میلیارد در نظر گرفته که اگر این اتفاق بیفتد٬ فقط 65 میلیارد هزینه جاری سال 97 را خواهیم داشت و 25 میلیارد هم صرف دیون می‌شود که عملا می‌توان گفت کل بودجه فقط صرف هزینه های جاری و دیون می‌شود.

وی افزود: شهرداری بجنورد به 150 میلیارد تومان بودجه نیاز دارد که  65 میلیارد آن صرف هزینه‌های جاری، 35 میلیارد عمرانی و 50 میلیارد سهم سازمان‌ها و دیون می باشد.

شهردار بجنورد وجود برخی کمی و کاستی‌ها در قوانین شهرداری را٬ مخل امور دانست و تصریح کرد: در شرایطی شهر را مدیریت می‌کنیم که قانون آن مربوط به سال 1337 است و طبیعتا قانونی که مربوط به 50 سال پیش باشد٬ پاسخگوی برخی نیاز‌ها نیست.

وی در ادامه افزود: در طی این چند ده سال٬ قوانینی نیز تجزیه شدند که باعث جداشدن نهادهای مختلفی از جمله اداره آب، محیط زیست وغیره از شهرداری شدند و بخش عمده ای از مدیریت شهری صاحبان دیگری پیدا کرده که هماهنگ کردن آن‌ها کار سختی است و نیاز به ورود نهادهایی مانند استانداری و فرمانداری را دارد.

براتیان در پایان اذعان داشت: خوشبختانه در بودجه سال 97 مصوب شده که دولت قیر رایگان به شهرداری‌ها بدهد که اگر این اتفاق در شهر ما نیز بیافتد٬ با توجه به امکاناتی که در بحث کارخانه آسفالت و سنگ شکن داریم٬ در  معابر خاکی اقدامات بزرگی را انجام می‌دهیم.

 

 

 

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت