امروز : سه شنبه, 01 فروردین 1402

امنیت نخستین اصل جامعه پایدار است.

امنیت نخستین اصل جامعه پایدار است.
رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد در دیدار با گروه رسانه ای معاونت اجتماعی انتظامی خراسان شمالی گفت: امنیت همواره به عنوان نخستین اصل یک جامعه پایدار مطرح می شود.
به گزارش روابط عمومی شورای شهر بجنورد، مهدی محمدی با اشاره به نقش پر رنگ نیروی انتظامی استان خراسان شمالی در جامعه اظهار کرد: نخستین اصل جامعه پایدار امنیت است و این امنیت نیز در قالب امنیت روانی، فکری، ذهنی و اجتماعی عنوان می شود.
وی با بیان اینکه مشاوران و مددکاران نیروی مقتدر انتظامی خراسان شمالی در این حوزه خوش درخشیدند، افزود: مدیریت شهری (شورای اسلامی شهر و شهرداری بجنورد ) نیز به منظور تعامل موثر و مناسب با نیروی انتظامی و ارائه خدمت بهتر و بیشتر به شهروندان بجنورد، محلی در فرهنگسرای شهروند در اختیار مددکاران و مشاوران نیروی محترم انتظامی استان قرار داده است تا شهروندان با مراجعه به این محل از خدمات بهره مند شوند.
محمدی گفت: بنابر آمار ارائه شده از سوی نیروی انتظامی استان در حال حاضر دو هزار و 300 فقره پرونده یا به عبارتی 86 درصد پرونده های ارجاعی به واحد مشاوره و مددکاری کلانتری ها با مداخله مشاوران منجربه به صلح شده است.
وی اضافه کرد: صلح این تعداد پرونده نشان از کاهش ورود پرونده به دستگاه های قضایی است و مصالحه این پرونده را می توان به معنای مهر و محبت و با صلح و صفا در کنار هم قرار گرفتن تلقی کرد.
محمدی افزود: امروز مردم جامعه با تنش های اجتماعی مختلفی مواجه هستند و مشکلات موجود نیز عاملی برای کاهش آستانه تحمل مردم به شمار می رود که باید از طریق برنامه های آموزشی به خانواده ها، جوانان و ... آستانه تحمل را افزایش داد تا از وقوع هرگونه مشکلی پیشگیری کرد.
رئیس شورای شهر بجنورد تصریح کرد: پیشگیری بهتر از درمان است و این امر تنها وظیفه نیروی انتظامی استان خراسان شمالی نیست و بلکه تمام نهادهای و دستگاه های اجرایی باید مشارکت و همراهی داشته باشند.
محمدی گفت: یکی از مزیت های ساختار جامعه کوچک را می توان درمان و پیشگیری سریع عنوان کرد که این امر نیز با تعامل همه جانبه دستگاه ها و نهادها با نیروی محترم انتظامی استان خراسان شمالی محقق می شود و این در حالیست که شورای شهر بجنورد و شهرداری نیز با نیروی محترم انتظامی استان تعامل سازنده و خوبی دارند.

امنیت نخستین اصل جامعه پایدار است.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت