امروز : جمعه, 18 آذر 1401

شصت و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار شد

شصت و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار شد.

شصت و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار شد

شصت و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و اصحاب رسانه ساعت 12 ظهر در محل سالن جلسات شورای اسلامی برگزار شد.
ابتدای جلسه مهدی محمدی رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه و گرامیداشت مناسبت های هفته، انتصاب آقای دکتر شجاعی بعنوان استاندار جدید خراسان شمالی را تبریک گفته و توفیق روز افزون را در جهت پیشرفت همه جانبه استان بویژه مرکزیت استان را خواستار شدند.
وی افزود: با توجه به سوابق مدیریتی ارزشمند استاندار محترم می توان افق روشنی را در مدیریت کلان شهر متصور شد.
رئیس شورا با اشاره به بیانات استاندار محترم در معارفه ایشان مبنی بر برنامه محور بودن تمام فعالیت ها، بویژه شورای اسلامی شهر و روستاها تاکید کرد شورای اسلامی شهر بجنورد از ابتدایی شروع دوره پنجم بر این اساس برنامه ریزی و سیاستگذاری نموده که تهیه سند استراتژیک توسعه شهری توسط شورای اسلامی شهر و شهرداری را نمونه بارز هماهنگی مدیریت کلان شهری و اهداف مدیریت عالی استان نام برد.
بهمن جباری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و سرمایه گذاری در نطق پیش از دستور در خصوص کنترل ارائه مطالب جمعی از شهروندان در فضای مجازی به بیانات مقام معظم رهبری اشاره نمودند (( روحیه امید، عزم و برنامه ریزی از عوامل پیشرفت آرمان های انقلاب است و کسانی یاس و نا امیدی به جامعه تزریق میکنند ممکن است دشمن نباشند لیکن حتما عملکرد آنها همان عملکرد دشمن است ))
ایشان اضافه نمود: از ابتدای دوره پنجم همان گونه که شاهد هستیم فعالیت های زیادی آغاز شد که ابتدا انتخابات را زیر سوال ببرند ولی این اتفاق نیافتاد و بعد کم رنگ قراردادن زحمات کارکنان شهرداری و شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بود که خداروشکر علی رغم مشکلات اقتصادی که در کشور است به خوبی خدمات ارائه شده است که باز هم موفق نشدند ولی در حال حاضر با بی شرمی تمام وارد مسائل خانوادگی اعضاء شده اند.
وی افزود: کشور دچار مشکلات اقتصادی است و هیچ کس منکرش نیست و دولتمردان در حال تلاش برای رفع این مشکلات هستند و به فرمایش مقام معظم رهبری باید روحیه امید را در جامعه زنده نگه داشت و با ایجاد نشاط و شادابی و خدمات مطلوب به مردم یاس و نا امیدی را از جامعه دور کرد و در این راستا شورای اسلامی شهر و شهرداری در سال 97 با توجه به فرمایشات رهبر انقلاب جهت تزریق نشاط و شادابی به جامعه پروژه های فاز 2 باغ ایلخانی، ایجاد تفرجگاه بانوان در بش قارداش و پارک های مادر و کودک و پارک دوبرار در دستور کار قرار داده است.
ایشان اضافه نمود: بارها در این شورا شنیده ایم بحث های شفافیت و نهضت آسفالت را ولی آیا به مردم به همین شکل و شفاف مشکلات اقتصادی را گفته ایم، آیا وضعیت قیر را به مردم گفته ایم که چرا نیامده و اگر می آمد با همان قیمت های قبل ما می توانستیم شعارمون را عملی کنیم آیا گفته ایم چقدر از مطالباتمان از دولت و مردم است؟ آیا گفته ایم که مطالباتمان از دولت را در قالب اوراق مشارکت با چه مشکلاتی در حال پیگیری هستیم؟ آیا گفته ایم بیمه و جرایم سازمان تامین اجتماعی تا ریال آخرش پرداخت میشود؟ واقعا گفته ایم؟ نه نگفته ایم.
جباری افزود: در بخش های مالی چرخه توسعه به مسائل اقتصادی بر میگردد و درحال حاضر مشکلات اقتصادی داریم و بایدکم کم به مسیر توسعه برویم و برای رسیدن به این موضوع نیاز به آرامش و یکپارچگی است و نباید یکدیگر را محکوم کنیم وبرای رسیدن به این آرامش در این شورا از دوستان و ادوار گذشته درخواست همکاری و همیاری کرده ایم.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه افزود: عملکرد شش ماهه شهرداری توسط همه اعضای شورا ارزیابی شد که کاملا مثبت بود و شهرداری در بخش هزینه ها و درآمد تمام تلاش و زحمات را با توجه به مشکلات اقتصادی انجام داده است پس عملکرد شهرداری و هم شورا مثبت بوده است.
وی افزود: متاسفانه شاهد هستیم بعضی ها در فضاهای مجازی شرم و حیا را کنار گذاشته اند و به مسائل شخصی و خانوادگی منتخبین ورود پیدا کرده اند. در فضای مجازی عده ای احساس می کنند، انقلابی و ولایی هستند ولی در سایه این نام های مقدس آب در آسیاب دشمن می ریزند تا چرخ این آسیاب بچرخد و به پایه ها و ریشه های نظام آسیب برسانند و خواسته ام از دادستان محترم است که نسبت به این موضوعات مدیریت داشته باشند.
مهدی محمدی در ادامه جلسه افزود: در قرآن کریم در مورد نفاق و منافق زیاد اشاره شده است و پایه نفاق تفاوت در گفتار با عمل است اینکه از بیانات رهبر انقلاب بیاوریم و یا به خدا و پیامبر متوسل شویم وآن کار دیگر کنیم و برای مطامع خودمان اینگونه بگویم ما دلسوز مردم و آینده شهر مان هستیم و آن کار دیگر بکنیم نفاق است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در بیانات شان در مناسبت های مختلف نسبت به عدم تزریق نا امیدی و یاس در جامعه اشاره نمودند حال چرا دوستانی که ادعای ولایت مداری دارند به اینگونه مسائل دامن می زنند.
ایشان افزودند: یکی از هنرهای یک مجموعه این است که تهدید را به فرصت تبدیل نمایند این که بدانیم افرادی با دشمنی و غرض درحال رصد کردن هستند کمک می کند سالم تر و بی خطا تر کار کنیم . مردم به ما رای داده اند که برای این شهر کار کنیم نه اینکه به دنبال کارهای دیگر باشیم و فردا همه ما در محضر خداوند باید پاسخگو باشیم.
سیده زهرا هاشمی عضو هیئت رئیسه و رئیس کمیته بانوان در ادامه نطق عضو شورای اسلامی در خصوص فضای مجازی بیان داشت: ثبت نام غیر قانونی یعنی چی؟ یعنی قانون رعایت نشده است و اگر این دانش آموز بدون قرارداشتن در لیست و آزمون بوده غیر قانونی است.
وی افزود: متاسفانه در فضاهای مجازی نشر داده اند که هاشمی دختر شهردار و فرماندار و ژن های برتر را ثبت نام کرده است قصد این افراد این است که این موارد پیش پا افتاده را پر و بال بدهند و توجهات را به این سو ببرند بنده با 28 سال سابقه در آموزش پرورش در تمامی مقاطع خدمت کرده ام بدون یک تذکر و سربلند هستم و حالا هم نیاز نیست عده ای تشخیص بدهند که آیا لباس معلمی برای من شایسته است یا نه که این تشخیص به دستگاه های نظارتی برمیگردد.
ایشان افزودند: ضمن احترام به رای هیئت تخلفات آموزش و پرورش، حق دفاع را به بنده داده است و نسبت به این موضوع از خودم دفاع خواهم نمود ولی از دوستان می خواهم با این مطالب با شخصیت افراد بازی نکنند چون ما تمام زندگیمان را گذاشته ایم تا برای آرامش و توسعه شهرمان خدمت کنیم.
باغچقی دیگر عضو شورا با اشاره به سخنان امام علی (ع) یادآور شد که هرچه برای خود می پسندید برای دیگران هم بپسندید و هر آنچه برای خود نمی پسندید برای دیگران هم نپسندید
وی افزود : شخصا این اعتقاد را دارم که هر عملی انجام دهیم به خودمان برمیگردد. و این تجربه رادر دوره قبل داشتیم که دوره تلخی بود و به دوستان تذکر هم داده ایم که نقد کنید ولی تخریب نکنید.
ایشان اضافه نمود: خیلی از انتقادات دلسوزانه است و نیت ها همه بد نیست حال اینکه کلام به بی راهه می رود اما خیلی از انتقادات دلسوزانه است و ما نماینده مردم هستیم و نظارت ما توسط مردم است بعد دستگاه های نظارتی و توقع داریم که مردم ما را نقد کنند.
رئیس کمیسیون عمران، معماری و شهرسازی در ادامه جلسه با اشاره به صحبت های رئیس شورا در خصوص انتصاب و رویکرد استاندار جدید برای توسعه استان بیان داشت امیدواریم بتوانیم تاثیرگذار باشیم
موسوی افزود: با توجه به فصل تهیه و تنظیم بودجه سال 98 خواستار کوچک سازی بودجه در شهرداری هستیم
وی اضافه نمود: ردیف های در بودجه شهرداری در سالیان سال است که تعریف می شود ولی به مرحله اجرا نمی رسد که باید اصلاح شود و سعی شود به سوی نوآوری در پروژه های شهری باشیم.
وی افزود: یکی دیگر از مشکلات اساسی شهر بجنورد ترافیک است و نیاز به بازنگری در بودجه 98 به طرح ترافیک است
ایشان افزودند: در بودجه سال 98 برای مرکز پژوهش های شورا اسلامی ردیف وبودجه تعریف شود تا شاهد حضور نخبگان و اساتید و جوانان برای توسعه شهر بجنورد باشیم.
در ادامه نسبت به قرائت نامه های رسیده و مصوبات کمیسیون ها اقدام و پس از بحث و تبادل نظر ، رای گیری و صورتجلسه گردید.
این جلسه در ساعت 15:30 عصر با ذکر صلواتی پایان یافت.

 

 

شصت و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار شد

شصت و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار شد

شصت و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار شد

شصت و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار شد

شصت و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار شد

شصت و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار شد

شصت و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار شد

شصت و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بجنورد برگزار شد

 

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت