امروز : جمعه, 08 بهمن 1400

كاهش مشكلات ترافیك بجنورد منوط به همكاری دستگاه‌هاست

 

رئیس شورای اسلامی بجنورد:

کاهش مشکلات ترافیک بجنورد منوط به همکاری دستگاه‌هاست

 

رئیس شورای اسلامی بجنورد، کاهش مشکلات ترافیک در این شهر را منوط به همکاری دستگاه‌ها به ویژه عوامل پلیس عنوان کرد.

به گزارش از بجنورد، سیدمحمد لنگری بعد از ظهر امروز در نشست شورای اسلامی این شهر که با حضور خلیل باقری جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی برگزار شد، اظهار داشت: اکنون ترافیک این شهر به یک معضل اساسی تبدیل شده است.

وی با اشاره به کم عرض بودن خیابان‌ها و افزایش شمار خودروها در افزایش ترافیک بجنورد تصریح کرد: باید در این زمینه تدابیر جدی‌تری اتخاذ شود.

سخنگوی شورای اسلامی بجنورد گفت: البته در افزایش این ترافیک، نقش مردم نباید نادیده گرفته شود، بنابراین با رعایت فرهنگ ترافیک و قوانین راهنمایی و رانندگی به طور حتم شاهد کاهش مشکلات ترافیکی خواهیم بود.

وی همچنین یکی از مهم‌ترین راهکارهای کاهش مشکل ترافیک این شهر را ساخت پارکینگ‌های طبقاتی دانست و افزود: برای کاهش مشکلات ترافیک لازم است تا پارکینگ‌های طبقاتی از سوی سرمایه‌گذاران با مشارکت شهرداری احداث شود که این مهم از رویکردهای شورای اسلامی بجنورد به شمار می‌رود.

لنگری گفت: در این راستا پارکینگ چهار راه مخابرات برای ساخت پارکینگ طبقاتی از سوی سرمایه‌گذار پیش‌بینی شده است که امیدواریم در آینده نزدیک اجرایی شود.

رئیس شورای اسلامی بجنورد همچنین اجرای پارکینگ در میدان کارگر و خیابان شهید بهشتی را مورد اشاره قرار داد و افزود: علاوه بر این، دو پارکینگ در خیابان میرزاکوچک‌خان و داخل شهر قرار دارد که تمام اینها ساماندهی و برای اجرای پارکینگ‌های استاندارد در دستور کار شهرداری قرار دارد.

لنگری اضافه کرد: خرید دو مکان جدید برای پارکینگ خودروی شهروندان در میدان کارگر و خیابان شهید بهشتی بجنورد وقت و هزینه زیادی را از شورای شهر و شهرداری گرفته، با این وجود برای رفع معضل ترافیک نباید از هیچ کوششی فروگذار کرد.

وی انتقال پادگان بجنورد را گامی مؤثر در راستای رفع مشکلات ترافیکی برشمرد و یادآور شد: با بازگشایی معابر مسیر پادگان از جمله خیابان نادر در آینده شاهد روان شدن ترافیک در این مناطق از شهر خواهیم بود.

به گزارش فارس،در این نشست توافق مربوط به ساخت و سازها در ستاد فرماندهی انتظامی خراسان شمالی برای اعمال کمیسیون ماده 100 مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/63001/ذ/ع/گ1003

 

خبرگزاری فارس، 91/9/23

  • بازدید امروز: 330
  • بازدید دیروز: 527
  • بازدید ماه: 5898
  • بازدید سال: 140427
  • بازدید کل: 1307097
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت