امروز : پنج شنبه, 17 آذر 1401

بیشتر آلاینده‌ها برگرفته از وسایل نقلیه است


علیرضا نصر اصفهانی با اشاره به اینکه استاندارد نبودن سوخت در تمامی بخش‌های حمل و نقل عمومی و شخصی وجود دارد، اظهار داشت: در حال حاضر این نا‌رسایی در بخش سوخت وجود دارد و این را باید بپذیریم که سوخت موجود استاندارد نیست.
وی با بیان اینکه هیچ یک از سوخت‌های بنزین، گازوئیل و CNG استاندارد نیستند، اضافه کرد: در حال حاضر دارندگان وسایل‌نقلیه شخصی و متولیان وسایل حمل و نقل عمومی در سطح شهر‌ها با دریافت سوخت استاندارد در راستای حمل و نقل خود در سطح شهر فاصله دارند.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به اینکه استاندارد نبودن سوخت در وسایل نقلیه جدید و تازه وارد به ناوگان حمل و نقل عمومی قابل مشاهده است، تصریح کرد: در حال حاضر بیشتر آلاینده‌های موجود در سطح شهر‌ها برگرفته از وسایل‌نقلیه اعم از وسایل حمل و نقل شخصی و عمومی است. 
وی با اشاره به اینکه با استاندارد‌سازی سوخت، معاینه فنی خودرو‌ها و سایر موارد درصدی از آلودگی‌های موجود در سطح شهر کاهش می‌یابد، افزود: استاندارد‌سازی سوخت مورد نیاز وسایل حمل و نقل موجود یکی از مهم‌ترین راهکار‌های موجود در راستای کاهش آلودگی‌های زیست محیطی محسوب می‌شود.
نصر اصفهانی با اشاره به اینکه روزانه حدود 600 هزار وسایل‌نقلیه در سطح شهر اصفهان تردد می‌کنند، تاکید کرد: دود ناشی از این وسایل‌نقلیه بخش قابل توجهی از آلودگی‌ها را در سطح شهر تولید می‌کند و بالای 50 درصد از آلاینده‌ها به وسایل‌نقلیه باز می‌گردد.
وی ادامه داد: 50 درصد دیگر از آلاینده‌های موجود در سطح شهر نیز به صنایع، واحد‌های صنعتی و سایر بخش‌های آلاینده زیست محیطی ارتباط دارد.
عضو شورای اسلامی شهر اصفهان بیان داشت: شهروندان باید به منظور کاهش آلودگی‌های زیست محیطی از وسایل‌نقلیه شخصی خود به میزان کم‌تری در سطح شهر استفاده کنند.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت