امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

شركت 190 نفر در جشنواره ماندگاران اصناف بجنورد

دبیر اجرایی جشنواره ماندگاران اصناف و بازار بجنورد خبر داد

شرکت 190 نفر در جشنواره ماندگاران اصناف بجنورد

 

دبیر اجرایی جشنواره ماندگاران اصناف و بازار بجنورد از شرکت 190 نفر در جشنواره ماندگاران اصناف این شهر خبر داد و گفت: مهلت شرکت در این جشنواره نیز تمدید شد.

تیمور محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: بر اساس تصمیم دبیرخانه مهلت شرکت در این جشنواره یک هفته افزایش یافته از این رو تمام افراد برای شرکت در این جشنواره می‌توانند تا 31 شهریور امسال اقدام کنند.

دبیر اجرایی جشنواره ماندگاران اصناف و بازار بجنورد همچنین از انتخاب 20 نفر به عنوان داوران این جشنواره خبر داد.

وی تصریح کرد: نمایندگانی از مجامع امور صنفی، سازمان تبلیغات اسلامی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت فرهنگی شهرداری، شورای اسلامی شهر در ترکیب هیئت داوران حضور دارند.

به گفته محمدی، اختتامیه این جشنواره در 14 آبان امسال برگزار خواهد شد و مهمان ویژه این مراسم سردار طلایی یا مهدی چمران یا شهردار مشهد خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: طبق برنامه قرار است تا در این جشنواره 10 تا 15 نفر از افراد شاخص با اهدای تندیس و هدایا مورد تقدیر قرار گیرند.

دبیر اجرایی جشنواره ماندگاران اصناف و بازار بجنورد هدف از برگزاری این جشنواره را ارتقای فرهنگ وجدان کاری، امانت‌داری و کسب درآمد و رزق حلال، اعلام کرد و گفت: به طور حتم برگزاری این جشنواره نقش بسزایی در نهادینه‌کردن ارزش‌های اجتماعی در بین کسبه دارد.

وی گفت: ارتقای نقش بازاریان و کسبه در بهبود وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهر و ترویج صفات ویژه‌ای چون مردم‌داری، صداقت، سخاوت، گذشت، تواضع، خیرخواهی و کارهای عام‌المنفعه از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

محمدی با اشاره به شرایط شرکت در این جشنواره اظهار کرد: تدین به دین مبین اسلام و پیروی از اصل مترقی ولایت فقیه، اخلاق‌گرایی، ورود به کارهای خیر و عام‌المنفعه و دستگیری از نیازمندان، صداقت، امانت‌داری و عمل به سنت اسلامی وقف از جمله این شرایط است.

وی همچنین انصاف، نوع‌دوستی، مشتری‌مداری و مشکل‌گشایی در بین کسبه و بازاریان، پایبندی به ضوابط و مقررات صنفی و حفظ سنت‌ها و فضیلت‌های کسب و کار، مشارکت در امر مدیریت شهری را از دیگر شرایط شرکت در این جشنواره اعلام کرد.

دبیر اجرایی جشنواره ماندگاران اصناف و بازار بجنورد خاطرنشان کرد: همچنین پیشگام در ترویج اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر، حضور موثر در عرصه‌های مختلف دینی، ‌اقتصادی، ‌فرهنگی، سیاسی و علمی از دیگر شرایط شرکت در جشنواره ماندگاران اصناف و بازار بجنورد است.

به گزارش فارس، شورای اسلامی بجنورد و کمیسیون فرهنگی شورا تاکنون برگزاری چندین جشنواره از جمله جشنواره شهروند برگزیده را در کارنامه کاری خود دارد.

انتهای پیام/ل20/ض1002

خبرگزاری فارس، 91/6/29

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت