امروز : چهارشنبه, 07 مهر 1400

همكاری نكردن شهروندان، خرید منازل تاریخی را با مشكل مواجه كرد

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی بجنورد:

همکاری نکردن شهروندان، خرید منازل تاریخی را با مشکل مواجه کرد

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی بجنورد گفت: همکاری نکردن شهروندان مالک منازل تاریخی، خرید این منازل در بجنورد را با مشکل مواجه کرده است.

ابراهیم امانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد یکی از مصوبات خوب شورای اسلامی این شهر را اختصاص اعتبارات سنواتی به منظور خرید منازل تاریخی و حفظ و نگهداری آن به عنوان یکی از میراث کهن این خطه عنوان کرد.

وی تصریح کرد: شورای شهر سال گذشته پنج میلیارد ریال را در نخستین سال برای خرید منازل تاریخی اختصاص داد تا سالانه با خرید یک یا دو مورد از این واحدها علاوه بر حفظ و نگهداری، از این واحدها به عنوان مراکز فرهنگی استفاده کنیم.

امانی اظهار کرد:‌ با وجود اختصاص این اعتبارات اما به خاطر عدم همکاری شهروندان و افزایش نرخ این واحدها،‌ عملاً تاکنون شورای اسلامی بجنورد نتوانسته واحدی را خریداری کند.

وی با بیان اینکه این اقدام شورای شهر با هدف حفظ پیشینه فرهنگی و تاریخی این شهر صورت می‌گیرد، گفت:‌ اکنون در برخی از شهرها نیز چنین فعالیت‌هایی صورت گرفته از این رو لازم است تا شهروندانی که واحدهای تاریخی و قدیمی را در اختیار دارند برای این منظور همکاری لازم را داشته باشند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی بجنورد یادآور شد: در صورت همکاری شهروندان، شورای اسلامی این شهر آمادگی دارد تا اعتبار لازم را در بودجه‌های سنواتی شهرداری لحاظ کند تا در سال‌های آینده شاهد خرید، مرمت، بازسازی و استفاده از این واحدها به عنوان مراکز فرهنگی و هنری در بجنورد باشیم.    انتهای پیام/و30/ض1002

 

خبرگزاری فارس، 91/6/7

 

  • بازدید امروز: 161
  • بازدید دیروز: 616
  • بازدید ماه: 4714
  • بازدید سال: 84358
  • بازدید کل: 1251028
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت