امروز : شنبه, 12 آذر 1401

14 آبان، جشنواره ماندگاران اصناف بجنورد برگزار می‌شود

رئیس کمیسیون شورای اسلامی بجنورد گفت: چهاردهم آبان ماه امسال جشنواره ماندگاران اصناف و بازار بجنورد برگزار می‌شود.

ابراهیم امانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: این جشنواره همزمان با روز فرهنگ عمومی با حضور شخصیت‌های کشوری، استانی و شهرستانی انجام خواهد شد.

وی از معرفی 190 کسبه واجدالشرایط بر اساس شاخص‌های دبیرخانه این همایش خبر داد و بیان داشت: این کسبه از سوی روسای اتحادیه‌ها، شورایاران و مردم به دبیرخانه این جشنواره معرفی شده‌اند.

امانی با اشاره به ترکیب هیئت داوران جشنواره ماندگاران اصناف و بازار بجنورد گفت: مدیرکل صنعت، معدن و تجارت، دو نفر از اعضای شورای شهر، نماینده شهرداران، چهار مسئول از بازار و ... در این هیئت داوری عضویت دارند و طی جلسات مختلف نفرات واجدالشرایط را بررسی و انتخاب کرده است. وی اظهار کرد: اطلاع‌رسانی این همایش نیز از طریق فراخوان‌های عمومی اعم از نصب بنر، پوستر، تریبون نماز جمعه، نشست‌های خبری،‌ انعکاس اخبار در رسانه‌ها و برنامه‌های رادیو و تلویزیونی به شهروندان انجام شده است.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد ادامه داد: بر اساس برنامه قرار است 10 تا 15 نفر از افراد شاخص با اهدای تندیس، لوح تقدیر و 10 میلیون ریال هدایا، مورد تقدیر قرار گیرند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بجنورد همچنین از دعوت وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس شورای اسلامی تهران در آیین اختتامیه این جشنواره در 14 آبان همین ماه خبر داد.

دبیر جشنواره ماندگاران اصناف و بازار بجنورد هدف از برگزاری این جشنواره را ارتقای فرهنگ وجدان کاری، امانت‌داری و کسب درآمد و رزق حلال، ذکر کرد و گفت: به طور حتم برگزاری این جشنواره نقش بسزایی در نهادینه کردن ارزش‌های اجتماعی در بین کسبه دارد.

وی گفت: ارتقای نقش بازاریان و کسبه در بهبود وضعیت فرهنگی و اجتماعی شهر و ترویج صفات ویژه‌ای چون مردم‌داری، صداقت، سخاوت، گذشت، تواضع، خیرخواهی و کارهای عام‌المنفعه از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

امانی همچنین در مورد نحوه داوری افراد شرکت‌کننده در این جشنواره گفت: ملاک‌های مختلفی همچون تدین به دین مبین اسلام و پیروی از اصل مترقی ولایت فقیه، اخلاق‌گرایی، ورود به کارهای خیر و عام‌المنفعه و دستگیری از نیازمندان، صداقت، امانت‌داری و عمل به سنت اسلامی وقف در این جشنواره مد نظر قرار گرفته است.

وی همچنین انصاف، نوع‌دوستی، مشتری‌مداری و مشکل‌گشایی در بین کسبه و بازاریان، پایبندی به ضوابط و مقررات صنفی و حفظ سنت‌ها و فضیلت‌های کسب و کار و مشارکت در امر مدیریت شهری را از دیگر ملاک‌های افراد منتخب این جشنواره اعلام کرد.

دبیر جشنواره ماندگاران اصناف و بازار بجنورد تصریح کرد: همچنین پیشگام بودن در ترویج اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر، حضور موثر در عرصه‌های مختلف دینی، ‌اقتصادی، ‌فرهنگی، سیاسی و علمی از دیگر ملاک‌های افراد برگزیده این جشنواره به شمار می‌رود.

به گزارش فارس، کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی بجنورد علاوه بر برگزاری و مشارکت در جشنواره‌های مختلف فرهنگی، برگزاری دو جشنواره شهروند برتر را در کارنامه خود دارد.

سومین جشنواره فرهنگی شهروند برگزیده نیز قرار است تا توسط این کمیسیون اردیبهشت سال آینده در بجنورد برگزار شود.  انتهای پیام/ل10/ض1002

خبرگزاری فارس، 91/8/6

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت