امروز : جمعه, 25 خرداد 1403

پیشهاد نامگذاری یكی از خیابان‌های پایتخت به نام خراسان شمالی

 

پیشهاد نامگذاری یکی از خیابان‌های پایتخت به نام خراسان شمالی

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی بجنورد گفت: به یمن سفر رهبر انقلاب اسلامی به استان، نام‌گذاری یکی از خیابان‌های پایتخت با نام خراسان شمالی به شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد می‌شود.

ابراهیم امانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به حماسه حضور مردم استان در سفر هشت روزه مقام معظم رهبری به خراسان شمالی، تصریح کرد: امروز نام استان در سطح دنیا و کشور پر آوازه شده و مردم ولایتمدار خراسان شمالی با استقبال از رهبری برگی دیگر بر افتخارات خود افزودند.

وی با اشاره به وجود اقوام و طوایف مختلف که در کنار هم در خراسان شمالی زندگی مسالمت‌آمیز دارند از احتمال پیشنهاد نام‌گذاری این خیابان یا کوچه پایتخت به عنوان گنجینه فرهنگ‌ها نیز خبر داد.

عضو شورای اسلامی مرکز خراسان شمالی عنوان بجنورد را یکی دیگر از پیشنهاد برای این نامگذاری عنوان کرد و گفت: به زودی نامه‌ای از سوی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی بجنورد به سردار طلایی رئیس این کمیسیون در تهران ارسال و موضوع به جد پیگیری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اکنون بسیاری از معابر تهران نام استان‌ها و شهرها کشور را به خود گرفته است، اظهار امیدواری کرد: تا با نام‌گذاری خیابانی به نام خراسان شمالی یا گنجینه فرهنگ‌ها و یا بجنورد نام این خطه استراتژیک و سرافراز کشور بیش از پیش جلوگر باشد.

به گزارش فارس رهبر انقلاب اسلامی از 19 تا 26 مهر امسال میهمان مردم ولایت‌مدار و میهمان‌نواز خراسان‌شمالی بودند.

خراسان شمالی در 19 مرداد 83 تاسیس شده و دارای هفت شهرستان و 867 هزار نفر جمعیت است.         انتهای پیام/63002/ی

 

خبرگزاری فارس، 91/9/18

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت