امروز : دوشنبه, 04 تیر 1403

اعتبارات دولت به بجنورد متناسب با جمعیت نیست

 

رئیس شورای اسلامی بجنورد:

اعتبارات دولت به بجنورد متناسب با جمعیت نیست

 

رئیس شورای اسلامی بجنورد اعتبارات اختصاص یافته دولتی به این شهر را متناسب با جمعیت آن ندانست.

سیدمحمد لنگری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: با وجود آنکه نیمی از جمعیت شهری خراسان شمالی در بجنورد سکونت دارند، لیکن سالانه تنها 32 درصد از این اعتبارات به این شهر اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه این نوعی کم لطفی به مردم این شهر محسوب می‌شود، افزود: مسئولان امر باید یک بار بجنورد را به عنوان مرکز شهرستان در اعتبارات ببینند و یک بار نیز به عنوان پیشانی مرکز استان در ابلاغ اعتبارات این موضوع را لحاظ کنند.

لنگری تحمیل ترافیک به این شهر و همچنین استقرار دستگاه‌های اداری در واحدهای مسکونی و سایر معضلات به سبب قرار گرفتن این شهر به عنوان مرکزیت استان را برشمرد و گفت: با توجه به اینکه شهرداری‌ها خودگردان بوده لیکن اکنون به خاطر کاهش درآمدها شهرداری با مشکلات عدیده ای مواجه است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته شورای اسلامی شهر برای کمک به بافت فرسوده به خاطر قول‌هایی که مسئولان دولتی داده بودند، اقدام به صدور پروانه رایگان کرد، افزود: متأسفانه هیچ‌گونه کمکی از سوی دولت انجام نشده و این شورا صدور این پروانه‌ها را محدود کرده است.

رئیس شورای اسلامی بجنورد تصریح کرد: این در حالی است که شهرداری کمتر از پنج درصد از اعتبارات خود را از محل کمک‌های دولتی تأمین و بقیه را از مردم جمع آوری می‌کند در حالی که بیش از 90درصد امر و نهی‌ها را از ناحیه دستگاه‌ها دارد.

وی همچنین از مصوبه خروج پادگان بجنورد به عنوان نقطه عطف فعالیت‌های شورای اسلامی این شهر یاد کرد و گفت: این مهم از شورای اول شهر در حال پیگیری بوده و دست کم دو پوشه پر از نامه نگاری‌ها با مراکز مختلف موجود است.

به گزارش فارس،بجنورد با دارا بودن دو منطقه شهری و همچنین شهرداری مهر، 214 هزار نفر جمعیت دارد.  انتهای پیام/63002/ی

 

خبرگزاری فارس، 91/9/15

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت