امروز : جمعه, 18 آذر 1401

آغاز تردد دایمی خودروها در محور شمالی تقاطع نادر شهر بجنورد از ابتدای سال آینده

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد اعلام کرد: 

آغاز تردد دایمی خودروها در محور شمالی تقاطع نادر شهر بجنورد از ابتدای سال آینده

 

نایب رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد اعلام کرد: تردد دایمی خودروها از محور شمالی تقاطع نادر تا کمربندی 62 متری شمالی بجنورد از ابتدای سال آینده امکان پذیر می‌شود.

حسین پیلتن در گفت‌وگو با خبرنگار برنا از خراسان شمالی، اظهار داشت: برای رفاه حال شهروندان شهر بجنورد به منظور تردد دائمی خودردوها از محور شمالی تقاطع نادر تا کمربندی 62 متری شمالی بجنورد، توافقنامه ای ما بین شهرداری بجنورد و فرمانده ارتش خراسان شمالی در مهر ماه سال جاری منعقد شد. 
وی گفت: بر اساس این توافقنامه، مقرر شد که شهرداری عملیات فنس کشی و تعبیه در ورود و خروج در داخل این مسیر یاد شده را برای عبور و مرور خودروها از ساعت هشت صبح تا پنج بعد از ظهر اجرایی کند. 
وی با بیان اینکه شهرداری از زمان انعقاد این توافقنامه تاکنون، عملیات فنس کشی را اجرا و به پایان رسانده عنوان کرد: در حال حاضر نیز عملیات زیرسازی و آسفالت این محور در حال اجرا است که با پایان این عملیات، این مسیر برای عبور و مرور موقت خودروها گشایش می‌یابد.
 این مسوول در ادامه یادآور شد: با آزادسازی دایمی این مسیر پس از اخذ مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح، تردد دائمی خودروها از این مسیر از ابتدای سال آینده امکان پذیر می‌شود. 
علاوه بر این، وی به اجرای عملیات احداث جاده 62 و 42 متری در منطقه جنوبی شهر بجنورد با اعتبارات داخلی شهرداری این شهر اشاره داشت و گفت: احداث جاده 62 متری منطقه جنوبی این شهر از سال 88 آغاز شده است. 
وی گفت: احداث نقطه آغاز این جاده از محور سایت فرماندهی نیروی انتظامی شروع شده که با عبور از سه راه امام علی و جاده بازخانه به کنار گذر شمالی بجنورد متصل خواهد شد. 
پیلتن افزود: تا کنون دو کیلومتر از آسفالت، هدایت آب‌های سطحی، جدول گذاری و ساخت بلوار این جاده به پایان رسیده و زیر بار ترافیکی قرار گرفته است همچنین عملیات خاک برداری و زیرسازی یک کیلومتر دیگر از این جاده نیز در حال اجرا است. 
وی خاطر نشان کرد: مهم‌ترین مشکل پیش روی احداث این جاده برخورد با اراضی پادگان ارتش در منطقه جنوبی شهر بجنورد بوده است که با سفر مقام معظم رهبری به استان با طرح این موضوع، مقرر شد تا پادگان ارتش از منطقه شهری بجنورد خارج شود و با آزادسازی این اراضی، تملک آن به شهرداری بجنورد واگذار شود.
 وی همچنین در مورد احداث جاده 42 متری در منطقه جنوبی شهر بجنورد نیز اظهار داشت: ساخت این جاده از ویلا شهر آغاز شده است که امتداد آن به جاده شهرک ناوک بجنورد متصل می‎شود. 
عضو شورای شهر بجنورد همچنین عنوان کرد: تاکنون در بخشی از مسیر این جاده واقع در پشت کوی امام حسین (ع) عملیات آسفالت، هدایت آب‌های سطحی و بلوار سازی اجرایی شده و احداث 70 درصد از این جاده نیز که با اراضی پادگان ارتش برخورد کرده، عملیات اجرایی آن راکد باقی مانده است. 
وی افزود: با آزادسازی این اراضی، ساخت بخش باقی مانده این جاده نیز آغاز می‌شود. 

خبرگزای برنا، 91/9/14

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت