امروز : شنبه, 12 فروردین 1402

تأخیر در تكمیل كنار گذر شمالی بجنورد تلفات رانندگی را افزایش داد

عضو شورای اسلامی بجنورد:

تأخیر در تکمیل کنار گذر شمالی بجنورد تلفات رانندگی را افزایش داد

 

عضو شورای اسلامی بجنورد گفت: تأخیر در تکمیل کنار گذر شمالی بجنورد شمار تلفات تصادفات رانندگی را در این شهر افزایش داده است.

جمشید گریوانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: به خاطر نبود کنار گذر در این شهر، شاهد تردد هزاران خودروی سنگین از این شهر بوده که سوانح بی شماری در معابر این شهر روی می‌دهد.

وی با بیان اینکه اجرای کنار گذر شمالی بجنورد از شهریور 85 آغاز شده است، گفت: با وجود آنکه این پروژه قرار بود تا سه ساله به بهره‌برداری برسد لیکن از برنامه زمان‌بندی شده عقب است.

گریوانی با بیان اینکه در سفر اخیر معاون راه و شهرسازی نیز تکمیل این کمربندی در دو تایم خرداد و شهریور امسال وعده داده شد، افزود: تاکنون به هیچ یک از این وعده‌ها عمل نشده است.

این مسئول با بیان اینکه تسریع در اجرای پروژه نیمه تمام کنار گذر شمالی بجنورد ضرورت دارد، گفت: تأخیر در اجرای این پروژه متوجه شهروندان و مسافران شده و همه روزه شاهد بروز تصادفات بوده و ترافیک سنگینی در شهر به خاطر تردد خودروهای سنگین روی می‌دهد.

عضو شورای اسلامی بجنورد اظهار کرد: اکنون بار سنگین ترافیک به خاطر تأخیر در وعده مسئولان به شهر وارد شده است.

وی خواستار نگاه ویژه رهبر معظم انقلاب و اعضای هیئت دولت برای تکمیل این پروژه حیاتی برای خراسان شمالی شد.

گریوانی همچنین ارتقای شاخص‌های توسعه خراسان شمالی مانند خراسان جنوبی را مورد تاکید قرار داد.

این مسئول تصریح کرد: در حالی که خراسان شمالی هم‌زمان با خراسان جنوبی تاسیس شده، اما این استان در بسیاری از شاخص‌های توسعه از استان یاد شده عقب است.

عضو شورای اسلامی بجنورد با بیان اینکه نگاه ویژه مسئولان امر برای ارتقای شاخص‌های توسعه ضرورت دارد، گفت: در سفر سوم دولت قرار بود تا کارگروه توسعه و عمران برای ارتقای شاخص‌ها با محوریت معاون اول رئیس جمهور و وزرا تشکیل شود، اما این مصوبه تاکنون تحقق نیافته که گواه آن نمایندگان مجلس هستند.

وی اذعان داشت: این شایسته نیست که خراسان شمالی که هم‌زمان با خراسان جنوبی تاسیس شده تفاوت زیادی در شاخص‌های مختلف داشته و اعتبارات بیشتری برای عمران و آبادانی آن استان اختصاص و این دیار ولایتمدار از اعتبارات کمتری برخوردار باشد.

خراسان شمالی در 19 مرداد 83 تاسیس شده است.  انتهای پیام/ن۲۰

 

خبرگزاری فارس، 91/7/24

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت