امروز : سه شنبه, 18 بهمن 1401

آلودگی هوای بجنورد كمتر از تهران نیست

 

رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی بجنورد:

آلودگی هوای بجنورد کمتر از تهران نیست

 

رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی بجنورد با آلوده خواندن هوای این شهر به ویژه در پاییز و زمستان گفت: آلودگی هوای بجنورد کمتر از تهران و شهرهای آلوده نیست.

 سید اسماعیل سیدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: اینورژن هوا در پاییز و زمستان در این شهر به گونه‌ای بوده که در پایین هوا سرد و بالا هوا گرم است و این عامل سبب پایداری هوا در شرایط آلودگی می‌شود.

وی تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده 70 درصد آلودگی‌های شهرهای آلوده مربوط به وسایل نقلیه، 20 درصد صنایع و 10 درصد سوخت منازل است.

به گفته سیدی، در شهری چون بجنورد پیمودن یک کیلومتر مسافت توسط یک خودرو بنزینی معادل تولید 30 گرم گاز مونوکسیدکربن است، که این وضعیت سبب شده تا اثرات آن حداقل در تنفس 200 نفر اثر بگذارد.

وی با تاکید بر اینکه در شهری چون بجنورد که در داخل محیط کاسه‌ای شکل قرار داشته، باید هوای سالم برای تأمین سلامت شهروندان فراهم شود، افزود: طی سال‌های اخیر با افزایش خودروها در بجنورد مواجه هستیم به گونه‌ای که اکنون 70 درصد از جمعیت شهری دارای خودرو بوده و حتی برخی دو یا چند خودرو در اختیار دارند که این‌ امر سبب افزایش آلودگی هوا می‌شود.

رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی بجنورد تاکید کرد: اگر در این زمینه از سوی دستگاه‌های مسئول تدبیر و برنامه‌ریزی نشود، به طور حتم در آینده با مشکلات جدی در زمینه آلودگی هوای بجنورد مواجه خواهیم بود.

به گزارش فارس، مرکز خراسان شمالی با دارا بودن دو منطقه شهری و همچنین شهرداری مهر، 214 هزار نفر جمعیت دارد.  انتهای پیام/63002/ز

 

خبرگزاری فارس، 91/9/14

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت