امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

مردم در رسانه‌ها بیشتر دیده شوند

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی بجنورد یکی از مهمترین کارکردهای رسانه‌ها را توجه به جامعه و مردم عنوان کرد و گفت: انتظار می‌رود تا رسانه‌ها بیشتر به مردم بپردازند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، ابراهیم امانی‌ با حضور در دفتر خبرگزاری فارس در خراسان شمالی اظهار کرد: مردم به عنوان سرمایه‌های هر اجتماعی مهم‌ترین نقش را در روند امور داشته از این رو اگر رسانه‌ها می‌خواهند به جایگاه واقعی برسند، باید به این بخش بیشتر توجه کنند.

وی تصریح کرد: به نظر می‌رسد رسانه‌ها باید یک مقدار از حوزه دولت و نهادها بیرون آمده و به داخل مردم، محلات، شهر رفته و مطالبات آنان را پیگیری کنند.

امانی با بیان اینکه بی گمان این مهم از رسالت‌های رسانه‌ها به شمار می‌رود، اظهار کرد: مردم باید خودشان را در رسانه‌ها ببینند تا امیدوارتر و با انگیزه‌تر به مسائل بپردازند.

وی رسالت اصلی رسانه‌ها اعم از مطبوعات و خبرگزاری‌ها را حرکت به این سمت خواند و گفت: اگر این اتفاق بیفتد، یقیناً به توسعه به معنای همه جانبه فرهنگی رسیده‌ایم، بنابراین نباید رسانه‌ها از این موضوع غفلت بورزند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی بجنورد با تاکید بر اینکه از رسانه‌های استان انتظار می‌رود بیشتر محلی شوند، افزود: اکنون ما رسانه‌های در استان داشته که در سطح بین‌المللی و ملی کار می‌کنند و در این راستا وظیفه خود را ایفا می‌کنند، لیکن از رسانه‌های محلی انتظار می‌رود تا مطالب خود را به سمت و سوی خواسته‌های مردم استان، شهرها و محلات ببرند.

وی تصریح کرد: طبیعتاً این رویکرد سبب مشارکت بیشتر مردم در مسائل سیاسی و اجتماعی به خاطر نقش فرهنگ سازی رسانه‌ها با رویکرد محلی خواهد داشت و در نهایت محله به محله به سمت ما آمده و ارتباط برقرار کرده و به آن اهداف فرهنگی نائل خواهیم آمد.

امانی اظهار کرد: بسیاری از معضلات در محلات وجود داشته که وظیفه رسانه محلی است که آن را منعکس کنند تا مسئولان در صدد رفع معضلات برآیند.

وی با اشاره به اینکه هر جا که مردم باشند، پایداری هم هست، گفت: از رسانه‌ها انتظار می‌رود تا شجاعانه و منصفانه مسائل را نقد و مطالبات مردم را با جدیت پیگیری کنند.

به گزارش فارس، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی بجنورد همچنین با قدردانی از انعکاس اخبار شورای اسلامی این شهر از سوی خبرگزاری فارس، اظهار امیدواری کرد تا این روند با رویکرد بسیار خوب خبرنگاران این خبرگزاری تداوم یابد.

مدیر خبرگزاری فارس در خراسان شمالی هم در این نشست با اشاره به اینکه توجه به مسائل شهری و شوراها از رویکردهای این خبرگزاری است، اظهار کرد: تلاش شده تا به طور منظم اخبار نشست‌های شورای شهر بجنورد و بعضاً سایر شهرها در این خبرگزاری پوشش داده شده و انتشار یابد.

اکبر منصوری از خبرگزاری فارس به عنوان پر بازدیدترین خبرگزاری کشور یاد کرد و گفت:بی‌شک توجه به خواسته‌های و نیازهای مردم به اخبار روز سبب کسب این جایگاه شده و در خبرگزاری فارس استان نیز سعی تا در کنار انعکاس اخبار نشست‌های استان و برنامه‌ها، به مطالبات مردم نیز توجه شود.

وی تصریح کرد:بی گمان در دنیای رسانه، مخاطبان به عنوان مهمترین و محوری‌ترین رکن در تولید و انتشار اخبار به شمار می‌رود  از این رو عدم توجه و فاصله گرفتن از این اصل اجتناب ناپذیر، آسیب جدی به جایگاه رسانه وارد خواهد شد.  انتهایپیام/ش40/گ1003 

خبرگزاری فارس، 91/10/22

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت