امروز : جمعه, 07 بهمن 1401

كمیته امداد به شرایط خودكفایی مددجویان توجه ندارد

 

عضو شورای اسلامی بجنورد:

کمیته امداد به شرایط خودکفایی مددجویان توجه ندارد

 

عضو شورای اسلامی بجنورد با انتقاد از نحوه خودکفا کردن مددجویان کمیته امداد امام خمینی ره توسط این نهاد گفت: متأسفانه کمیته امداد در استان به شرایط خودکفایی مددجویان توجه ندارد.

جمشید گریوانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با بیان اینکه کمیته امداد استان یک‌طرفه و بدون در نظر گرفتن شرایط خانواده‌ها یک طرفه اقدام به اعمال این کد 60برای مدد جویان زیر پوشش می‌کند ، اظهار کرد: این نهاد به صرف پرداخت وام این خانواده‌ها را برای خودکفا شدن تحت فشار قرار می‌دهد.

این خیر بجنوردی با بیان اینکه همه روزه شاهد حضور ده‌ها نفر از افراد نیازمند معترض به خاطر لحاظ شدن نام آنان در کد 60 و خارج شدن آنان از چتر حمایتی کمیته امداد  در مراکز مختلف هستیم، گفت: ارائه تسهیلات به این افراد برای خودکفا شدن به خاطر ضعف بنیه مالی نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند، بلکه با برداشت وام و عدم توان بازپرداخت اقساط آن، بر مشکلات آنان افزوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه اکنون چند ماهی است که مستمری برخی از افراد نیازمند مددجو به بهانه خودکفایی قطع شده است، افزود: این افراد با مراجعات مکرر به این دفتر و سایر دستگاه‌ها خواستار رفع مشکلات خود شدند.

گریوانی تصریح کرد: این در حالی است که به خاطر تورم افسار گریخته و افزایش قیمت کالا های اساسی و سایر کالاها، آنان با این مستمری نیز صرفاً حداقل نیازهای خود را تأمین و با نان سر بر بالین می‌گذارند.

وی خواستار توجه متولیان امر به شرایط مددجویان و تجدید اعمال ماده 60 برای برخی از خانواده‌های نیازمند و خروج نام آنان از این لیست  شد.

به گزارش فارس، بر اساس آمار بیش از 80 هزار نفر در خراسان شمالی زیر پوشش کمیته امداد استان قرار دارند.

اخیراً برخی از خانواده‌ها در اعتراض به قرار گرفتن نام خود در لیست مددجویان خودکفا نسبت به این موضوع انتقاد و با مراکز مختلف نامه نگاری کرده‌اند.

آنان همچنین با تماس با دفتر خبرگزاری فارس در خراسان شمالی خواستار پیگیری و انعکاس مشکلات خود شدند.

ماه گذشته نیز جشن خودکفایی 2500 مددجوی زیر پوشش کمیته امداد استان برگزار شد.

انتهای پیام/63002/ت‌/ش

 

خبرگزاری فارس، 91/9/13

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت