امروز : چهارشنبه, 16 آذر 1401

شهرداری‌ها به مطالبات به حق شورایاران توجه كنند

شماری از شورایاران بجنورد خواستار توجه هر چه بیشتر شهرداری مناطق بجنورد به مطالبات به حق شورایاران شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، این عده بعد از ظهر امروز در نشست با عضو شورای اسلامی این شهر اظهار داشتند: با وجود پیگیری مسائل و مشکلات شهر و انعکاس آن به شهرداری‌ها، لیکن به خواسته آنان آن طور که شایسته است، توجه نمی‌شود.

یکی از اعضای شورای محله بهداشت بجنورد در این خصوص می‌گوید: مدت‌ها مصالح ساختمانی بلااستفاده در یکی از معابر این محله رها شده و مشکلاتی را به لحاظ نظافت و سد معبر ایجاد کرده بود که با وجود مراجعه مکرر به شهرداری برای برداشت این مصالح، لیکن عملاً هیچگونه اقدامی نشد. علی‌اکبر ایمانی با بیان اینکه پس از هفته‌ها پیگیری این موضوع به ظاهر کوچک بی نتیجه ماند، تصریح کرد: ناچاراً شخصاً وارد عمل شده و این مصالح رها شده که مورد انتقاد شهروندان ساکن در این نقطه نیز بود را از طریق بخش خصوصی به محل دیگری انتقال دادیم. وی همچنین کنده کاری‌های متعدد در این منطقه شهر را برشمرد و گفت: با وجود آنکه مدت‌ها از حفر کانال‌ها از سوی شرکت‌های خدمات رسان و پر کردن آن سپری می‌شد، لیکن با هر بار مراجعه به شهرداری برای رفع این مشکل و آسفالت متأسفانه به نتیجه نرسیدم تا اینکه اخیراً و در آستانه فصل زمستان این کانال‌ها بعد از یک سال آسفالت شد. ایمانی همچنین با انتقاد از نحوه تعامل شهرداری با شهروندان برای وصول مطالبات افزود: برای گرفتن تراکم هوایی به منظور ساخت طبقه فوقانی در منزل شهرداری 150 میلیون ریال عوارض تعیین کرده که آن را به صورت چک تحویل شهرداری دادیم. وی با اشاره به اینکه ارائه این طلب شهرداری به صورت چک 17 میلیون ریال نیز  جریمه دیرکرد شامل حال آن شد، گفت: این در حالی است که در همان ابتدا بخش عمده‌ای از طلب شهرداری پرداخت شد که به طور حتم گرفتن این‌گونه دیرکردها که از لحاظ شرعی نیز مشکل داشته، شهروندان را نسبت به عملکرد مدیریت شهری بدبین می‌کند. این شورایار با تاکید بر اینکه مردم انتظار داشته تا پیگیر مشکلات آنان باشیم، افزود: متأسفانه در برخی موارد پیگیری‌ها با وجود مراجعه چندین‌باره نتیجه نمی‌دهد از این رو از شورای اسلامی و شهردار بجنورد انتظار می‌رود تا بیشتر به جایگاه این نهاد مردمی و مطالبات آنان توجه کنند. یکی دیگر از شورا یاران در این نشست خواستار ساماندهی صنوف مزاحم و دوره گردها شد. محمد جان‌پرور با بیان اینکه فعالیت این صنوف آرامش مردم را در محلات بر هم زده است، تصریح کرد: متأسفانه بعد از ظهر هر روز شاهد بوده که سه چرخه‌ها و وانت بارهای دوره گرد با بلندگوها آرامش را از مردم می‌گیرند.

وی ادامه خواستار تسریع در اجرای طرح فاضلاب محلات بجنورد و اتصال شبکه‌ها به منازل شد.به گزارش فارس، یکی دیگر از شورایاران محله بهداشت بجنورد بر ساماندهی زمین‌های رها شده در این شهر تاکید کرد. اکبر منصوری با بیان اینکه اکنون رها شدن زمین‌ها در داخل این شهر مشکلات زیادی را موجب شده است، اظهار کرد: این مسئله جدای از مشکلات اجتماعی، سبب ایجاد چهره زشت از برخی از محلات این شهر شده است.

وی از شهرداری و شورای اسلامی بجنورد خواست تا نسبت به دیوار کشی این اراضی بر اساس قانون اقدام کنند.

به گزارش فارس، بجنورد با دارا بودن دو منطقه شهری و همچنین شهرداری مهر 214هزار نفر جمعیت دارد. انتهای پیام/63002/ش40/گ1003

خبرگزاری فارس، 91/10/21

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت