امروز : جمعه, 11 آذر 1401

نامگذاری یكی از معابر بجنورد به نام جراح توانمند محمدحسن نظافتی

 

رئیس کمیسیون نامگذاری بجنورد خبر داد

نامگذاری یکی از معابر بجنورد به نام جراح توانمند محمدحسن نظافتی

 

رئیس کمیسیون نامگذاری شورای بجنورد از نام‌گذاری یکی از معابر این شهر به نام پزشک و جراح توانمند کشور محمدحسن نظافتی خبر داد.

ابراهیم امانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار کرد: این نامگذاری برای گرامیداشت نام این پزشک معاصر خراسان شمالی است.

وی افزود: اخیراً این پزشک با تولید دستگاه ثابت کننده قلب موسوم به اختاپوس و رونمایی در بجنورد، انحصار ساخت این دستگاه را در جهان شکست.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای بجنورد با بیان اینکه این پزشک بنیان گذار جراحی‌های قلب کودکان به روش ویدیوئی در کشور نیز است، تصریح کرد: این پزشک پر آوازه ایرانی در جهان شهرت داشته و در چندین انجمن بین‌المللی از جمله جامعه بین‌المللی جراحان قلب به روش ویدئویی آمریکا و جامعه جراحان قلب و عروق اروپا عضویت دارد.

به گزارش فارس، این پزشک سال 1339 در روستای عشق آباد شهرستان مانه و سملقان در خراسان شمالی متولد شده است.

وی همچنین با اشاره به نامگذاری کنار گذرهای شمالی و جنوبی بجنورد از سوی شورای نام‌گذاری گفت: بر همین اساس کنار گذر شمالی این شهر به طول 21 کیلومتر پیامبر اعظم (ص) نام گرفته است.

امانی تصریح کرد: همچنین کنار گذر جنوبی بجنورد به نام امیرالمؤمنین (ع) نامگذاری که تابلوهای نام‌گذاری نیز نصب شده است.

وی پیشنهاد شورای اسلامی این شهر مبنی بر نامگذاری یکی از میادین و یا معابر به نام روسای فقید شوراهای اسلامی بجنورد در دوره‌های گذشته را هم مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: این موضوع اکنون در حال بررسی است.

به گزارش فارس، بجنورد با دارا بودن دو منطقه شهری و همچنین شهرداری مهر 214 هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/63002/ح20/گ1003

 

خبرگزاری فارس، 91/12/21

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت