امروز : جمعه, 07 مهر 1402

ساخت قطعات تقاطع غیر همسطح بجنورد در ماشین سازی اراك

 

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای بجنورد خبر داد

ساخت قطعات تقاطع غیر همسطح بجنورد در ماشین سازی اراک

 

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی بجنورد گفت: ساخت قطعات تقاطع غیر همسطح بجنورد در کارخانه ماشین سازی اراک طبق برنامه در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، رضا فیروزه پیش از ظهر امروز در نشست این کمیسیون با اشاره به بازدید اخیر از روند ساخت قطعات تقاطع غیرهمسطح چهارراه شهدا اظهار کرد: طی این بازدید فرماندار، شهردار و همچنین معاون فنی شهرداری نیز حضور داشتند.وی با اشاره به اینکه این بازدیدها در دو نوبت انجام شد، گفت: خوشبختانه برای اجرای قطعات این پل از پیمانکار با تجربه استفاده شده است. فیروزه با بیان اینکه چندین سوله این کارخانه درگیر ساخت قطعات تقاطع غیر همسطح بجنورد بودند، افزود: این واحد علاوه بر سفارش ساخت پل برای مرکز استان، برای سایر شهرهای کشور از جمله همدان نیز در حال اجرا و تحویل سازه‌ها بودند.

وی در عین حال یکی از دغدغه‌های کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی بجنورد را پرداخت مطالبات کارخانه از شهرداری عنوان کرد و گفت: تاکنون روند ساخت این پل‌ها جلوتر از میزان پرداختی بوده که شهرداری به ماشین سازی اراک پرداخت کرده است.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی بجنورد تصریح کرد: باید شهرداری از نظر تامین منابع مالی برای اجرای این پروژه تدبیر کند.

وی با بیان اینکه شهرداری اگر به موقع منابع را برساند، دیگر مشکلات در این زمینه نخواهیم داشت، گفت: شورای اسلامی شهر نیز در این زمینه آماده هرگونه همکاری است.

فیروزه همچنین بر حضور یک ناظر ویژه از سوی شهرداری بجنورد برای نظارت بر ساخت قطعات پل تاکید کرد و افزود: بی تردید نظارت بر اجرای این پروژه کیفیت آن را ارتقا خواهد داد.

وی گفت: مصوبه اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح در چهارراه شهدای بجنورد سه مخالف و چهار موافق از میان اعضای شورای شهر داشته با این وجود خود را مکلف به پیگیری و اجرای صحیح این پروژه می‌دانیم. رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی بجنورد تسریع در اجرای این پروژه از مطالبات به حق مردم شهر است، افزود: باید با فعالیت شبانه روزی به این کار سرعت داده شود.

فیروزه در بخش دیگری با اشاره به اینکه کمیسیون فنی عمرانی از مهم‌ترین کمیسیون‌های شورای شهر به شمار می‌رود، گفت: خوشبختانه این توفیق را داشته تا از ابتدای دوره سوم شورای شهر عضو کمیسیون فنی و عمرانی شورا بوده و از مرداد امسال مسئولیت این کمیسیون را عهده‌دار شده‌ام.

وی از نبود ساختار تشکیلاتی مناسب با اجرای مصوبات شورا چه در شورا و چه در شهرداری انتقاد کرد و افزود: برخی از مصوبات مهم و اثربخشی که حاصل نشست‌های چندین جلسه تخصصی و کارشناسی با حضور بخش‌های خصوصی در کمیسیون بوده به راحتی به فراموشی سپرده می‌شود.

رئیس کمیسیون فنی و عمرانی شورای اسلامی بجنورد با اشاره به اینکه شهرداری از چندی قبل با نیاز سنجی‌های انجام شده نیروهای تحصیل کرده را در رشته‌های مرتبط جذب کند، گفت: آیا وقت آن نرسیده که با آموزش‌های لازم و فراگیر در حوزه‌های مختلف و تشکیل کمیته‌های تخصصی به طور جدی به مدیریت زمان در کارسرای بزرگ شهرداری پرداخت.

وی از این موضوع به عنوان یکی از مسائل مغفول مانده در این تشکیلات یاد کرد و افزود: متأسفانه برخی از پرونده‌ها طولانی شده و آسیب‌هایی را متوجه شهر و شهروندان کرده است.

فیروزه اظهار کرد: طولانی شدن صدور پرونده‌های ساخت و ساز جای بسی گلایه داشته از این رو شهرداری در این زمینه باید بیشتر تلاش کند.

وی تصریح کرد: لازم است تا شهرداری از نیروهایی که تسلط بیشتری بر امور داشته استفاده تا سطح رضایتمندی شهروندان بالاتر رفته و از حجم اعتراضات در این زمینه کاسته شود.

انتهای پیام/63001/ح40/گ1003

 

خبرگزاری فارس، 21/12/91

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت