امروز : پنج شنبه, 10 اسفند 1402

امحا و احشاء دام در كشتارگاه صنعتی غیربهداشتی دفع می شود

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: امحاء و احشاء دام های کشتار شده در کشتارگاه صنعتی این شهر به صورت غیر بهداشتی دفع می شود.

سید اسماعیل سیدی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به مناسبت روز زمین پاک افزود: برای دفع امحاء و احشاء، مکان‌هایی خارج از کشتارگاه صنعتی در نظر گرفته شده است که در آن محل‌ها جمع آوری و دفع می شوند.

وی در خصوص سیستم‌های فاضلاب این مکان اظهارداشت: سیستم‌های فاضلاب در این مکان نصب شده است اما اداره کل حفاظت محیط زیست باید نظارت کافی بر این بخش داشته باشند.

سیدی وجود دامداری‌ها و جمع آوری کودهای حیوانی در حاشیه شهر بجنورد را یکی دیگر از معضلات این شهر دانست و تاکید کرد: در حال حاضر وضعیت دامداری های موجود در حاشیه شهر مطلوب نیست و باید ساماندهی شود.

وی خروج دامداری‌های حاشیه شهر و استقرار آن ها در سایت‌های دامپروری را از راهکارهای حل این معضل ذکر کرد.

این مسوول جمع آوری زباله در محل کوه باباموسی را از دیگر مشکلات زیست محیطی شهر بجنورد بیان کرد و ادامه داد: زباله‌های شهر بجنورد در محل کوه باباموسی جمع آوری می شوند اما به صورت غیربهداشتی دفع می شوند.

وی با ذکر اینکه سوزاندن زباله یکی از بدترین شیوه‌های دفع زباله می باشد تصریح کرد: متاسفانه زباله‌های این شهر در این مکان سوزانده می شود.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد توضیح داد: با راه اندازی کارخانه کمپوست طی چند ماه آینده این مشکل مرتفع خواهد شد.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت