امروز : شنبه, 12 آذر 1401

مشكل ساز شدن ترافیك بجنورد برای سلامت شهروندان

رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی بجنورد تأکید کرد: مشکل ساز شدن ترافیک بجنورد برای سلامت شهروندان

رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی بجنورد از ترافیک این شهر به عنوان یکی از مؤلفه‌های آلودگی محیط زیست عنوان کرد و گفت: اکنون این ترافیک برای سلامت شهروندان مشکل ساز شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، اسماعیل سیدی عصر امروز در نشست بررسی اجرای نخستین پروژه پارکینگ طبقاتی این شهر اظهار کرد: یکی از بهترین سیاست‌ها برای روان شدن ترافیک ایجاد پارکینگ در این شهر است.

وی در عین حال بر رفع تمرکز زدایی از مرکز این شهر به خیابان‌ها و محلات اطراف این شهر با هدف کاهش بار ترافیکی تاکید کرد و افزود: به طور حتم این رویکرد تأثیر به‌سزایی در کاهش آلودگی‌ها و روان شدن ترافیک دارد.

سیدی با بیان اینکه با آغاز پروژه سرمایه‌گذاری هماگ از چند سال قبل در این شهر روند سرمایه گذاری افزایش یافته است، تصریح کرد: البته علاوه بر ساخت پارکینگ طبقاتی در چهارراه مخابرات باید ساخت سایر پارکینگ‌ها در نقاط مختلف این شهر نیز در دستور کار شهرداری قرار بگیرد.

وی آلودگی بجنورد را کمتر از تهران ندانست و افزود: هر پروژه‌ای که به کاهش بار ترافیک و آلودگی در این شهر بینجامد، شورای شهر از آن حمایت خواهد کرد.

رئیس کمیسیون بهداشت شورای اسلامی بجنورد تاکید کرد: در کنار منافعی که شهر از غبن این سرمایه گذاری‌ها خواهد برد، باید ساز و کار لازم برای سوددهی پروژه‌ها از سوی پیمانکاران و سرمایه گذاران فراهم شود.

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت