امروز : پنج شنبه, 10 اسفند 1402

آلودگی بجنورد كمتر از تهران نیست

رئیس شورای اسلامی بجنورد با اشاره به فعالیت واحدهای سنگ‌شکن و تولیدی و صنعتی در این شهر گفت: آلودگی بجنورد اکنون کمتر از تهران نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، سیدمحمد لنگری بعد از ظهر امروز در نشست شوراهای اسلامی خراسان‌شمالی گفت:‌ هم‌اکنون 12 سنگ‌شکن در اطراف بجنورد فعالیت می‌کنند که بخش زیادی از این آلودگی‌ها مربوط به این سنگ‌شکن‌ها‌ست.

وی با اشاره به وضعیت توپوگرافی و قرارگرفتن در داخل کاسه افزود: برای رفع مشکل آلودگی از این شهر باید این سنگ‌شکن‌ها سریع‌تر از اطراف این شهر انتقال یابند.

لنگری از ترافیک به عنوان یکی دیگر از معضلات بجنورد یاد کرد و گفت: نبود کنارگذر به ترافیک این شهر دامن زده است.

وی با بیان اینکه 13 سال از آغاز اجرای کنارگذر شمالی بجنورد سپری می‌شود، افزود: اکنون پس از سال‌ها قرار است تنها یک باند آن زیر عبور برود.

رئیس شورای اسلامی بجنورد اظهار کرد:‌ ترافیک سنگین و سهمگینی در معابر عمومی این شهر حاکم بوده که مسئولان باید در این زمینه تدبیر کنند.

وی افزود: شهرداری برای آنکه از مشکل ترافیکی این شهر بکاهد، 80 میلیارد ریال اعتبار را برای کاهش بار ترافیک ناشی از تردد خودروهای سنگین در چهار راه شهدا که به ترافیک این شهر تحمیل شده،‌ اختصاص داده است.

لنگری عدم قانون‌مداری و عدم رعایت حقوق شهرداری از سوی برخی دستگاه‌ها را از دیگر مشکلات شورای اسلامی شهر و شهرداری عنوان کرد و گفت:‌ بسیاری از ادارات بدون مجوز اقدام به ساخت و ساز کرده و حقوق شهرداری را پرداخت نمی‌کنند.

وی افزود:‌ اکنون بسیاری از ادارات دولتی در ساختمان‌های مسکونی و در کوچه پس کوچه‌های این شهر استقرار یافته که مشکلات ترافیکی زیادی ایجاد کرده است.

رئیس شورای اسلامی بجنورد همچنین بر اختصاص منابع دولتی به شهرداری‌های استان بر اساس جمعیت تاکید کرد.

وی اظهار کرد: بجنورد با دارا بودن 210 هزار نفر جمعیت نیمی از جمعیت شهرهای خراسان‌شمالی را تشکیل می‌دهد در حالی که اختصاص اعتبارات به این شهر بر اساس جمعیت نیست.

لنگری خاطرنشان کرد: هدف ما از تاسیس استان این بوده که عدالت برقرار شده و حق هر یک از مناطق بر اساس شاخص‌های مختلف پرداخت شود که اکنون با این وضعیت فاصله است.

انتهای پیام/‌ش20/ض1002

خبرگزاری فارس، 91/3/28

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت