امروز : جمعه, 11 فروردین 1402

تصویب ساخت هشت نماد نوروزی توسط شورای اسلامی بجنورد

 

تصویب ساخت هشت نماد نوروزی توسط شورای اسلامی بجنورد

 

شورای اسلامی بجنورد ساخت و نصب هشت نماد به مناسبت نوروز در این شهر را تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، اعضای شورای اسلامی این شهر بعد از ظهر امروز طی نشستی با ساخت این نمادها براساس نرخ‌های اعلام شده موافقت خود را اعلام کردند.

رئیس اداره زیباسازی شهرداری بجنورد در این نشست با ارائه نمونه ماکت‌ها اظهار داشت: بر همین اساس، نماد مادربزرگ به ارتفاع سه متر،‌ آب پاش با ارتفاع سه متر، صندلی چوبی به ارتفاع پنج متر، مکعب به ارتفاع چهار متر و همچنین سایر طرح‌ها است.

محمدمهدی خاکشور با اشاره به اینکه پیرو فراخوان دو ماه گذشته برای طراحی نمادهای نوروزی در بجنورد، 150 هنرمند به این اداره طرح ارسال کرده‌اند، ادامه داد: این هنرمندان از استان‌های اصفهان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، تهران و خراسان شمالی هستند.

به گفته وی، این تعداد طرح توسط 85 هنرمند به اداره زیباسازی شهرداری بجنورد ارسال شده است.

خاکشور با بیان اینکه اخیراً پس از بررسی طرح‌ها از سوی این اداره، 15 طرح انتخاب شد، خاطرنشان کرد: از مجموع این طرح‌ها نیز نهایتاً هشت طرح به خاطر جامعیت و زیبایی برای تأمین منابع مالی به شورا پیشنهاد می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه این نخستین باری است که نمادهای مختلف به مناسبت نوروز در میادین و بلوارهای این شهر نصب خواهد شد، تصریح کرد: بی‌تردید این اقدام شهرداری سبب ایجاد فضای نشاط و شادابی در شهر برای شهروندان و زائران و مسافران خواهد شد.

خاکشور، مجموع اعتبار موردنیاز برای ساخت این نمادهای نوروزی را 650 میلیون ریال عنوان کرد.

* نماد باب‌الرضا در میدان ورودی بجنورد نصب می‌شود

رئیس اداره زیباسازی شهرداری بجنورد همچنین با ارائه ماکت باب‌الرضا عنوان کرد: این نماد در آستانه عید نوروز در میدان ورودی ترجیحاً از سمت غرب بجنورد نصب خواهد شد.

وی با اشاره به مشخصات این نماد بیان داشت: نماد باب‌الرضا با جنس آلومینیوم طلایی و به ابعاد چهار متر ارتفاع و طول 10 متر اجرا می‌شود.

خاکشور، با اشاره به تردد میلیون‌ها زائر و مسافر از بجنورد گفت: برای ساخت این نماد 300 میلیون ریال مورد نیاز است.

وی یادآور شد: اجرای این نمادها به محض تصویب شورای اسلامی بجنورد به صورت شبانه‌روزی توسط هنرمندان برای نصب به مناسبت سال جدید آغاز می‌شود.

* باید به سلامت و شادابی شهروندان در ایام نوروز توجه شود

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی بجنورد نیز با دفاع از این پیشنهاد شهرداری گفت: باید با اجرای این‌گونه طرح‌ها به سلامت و شادابی شهروندان و مسافران در ایام نوروزی توجه شود.

اسماعیل سیدی نصب این نمادها را در آستانه نوروز سبب تغییر و تحول و فراهم شدن روحیه نشاط و شادابی در شهر و شهروندان دانست.

وی تصریح کرد: بی‌تردید این‌گونه اقدامات در بهداشت روان و تقویت روحی شهروندان تأثیر بسزایی دارد.

به گزارش فارس، در این نشست اعضای شورای اسلامی بجنورد با ساخت و نصب نمادهای نوروزی در میادین و بلوارهای این شهر موافقت کردند.

شهر بجنورد در مسیر دو قطب زیارتی شرق کشور مشهد مقدس و قطب سیاحتی شمال قرار دارد.

نوروز سال گذشته افزون بر 5/3 میلیون مسافر و زائر از مرکز خراسان شمالی گذر کردند.

بجنورد با دارا بودن دو منطقه شهری و همچنین شهرداری مهر، 214 هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام/63001/ذ30/گ1003

 

خبرگزاری فارس، 91/12/3

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت