امروز : جمعه, 25 خرداد 1403

نامگذاری بلواری به نام آیت‌الله مهمان‌نواز در بجنورد / كنارگذر شمالی پیامبر اعظم نام گرفت

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی بجنورد ازنامگذاری بلواری به نام آیت الله مهمان‌نواز با تصویب شورای شهر مرکز استان خبر داد.

ابراهیم امانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد با اشاره به اینکه این نامگذاری بنا به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی شورای شهر انجام شد تصریح کرد: بر همین اساس کمربندی جنوبی شهر از تقاطع جاده قدیم بجنورد آشخانه تا تقاطع بلوار خلیج فارس به نام آیت‌الله مهمان نواز نام گرفت.

وی این اقدام شورای اسلامی شهر و کمیسیون فرهنگی شورا را به پاس چندین دهه خدمات ارزشمند نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری وامام جمعه پیشین این شهر اعلام کرد.

عضو شورای اسلامی بجنورد همچنین این نام گذاری در آستانه برگزاری همایش تجلیل ازآیت‌الله مهمان‌نواز را به فال نیک گرفت.

وی همچنین با اشاره به دیگر مصوبات در حوزه نامگذاری بلوارها و معابر در شورای اسلامی شهر بجنورد گفت:در این راستا

کنارگذر در دست احداث شمالی بجنورد هم به نام پیامبراعظم متبرک شد.

به گزارش فارس، کنارگذر شمالی بجنورد به طول 21 کیلومتر در دست ساخت بوده که جزو طرح‌های مهر ماندگار دولت به شمار می‌رود.

وی همچنین از نامگذاری خیابان منتهی به نظام وظیفه استان در غرب بجنورد به نام سرباز هم خبر داد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی بجنورد تصریح کرد: این نامگذاری بنا به پیشنهاد نیروی انتظامی استان و تصویب شورای شهر به این عنوان، نامگذاری شده است.

وی از دیگر مصوبات نامگذاری در شورای اسلامی به منظور پاسداشت پزشک نام‌آور خراسان‌شمالی که به عنوان متخصص قلب و عروق در دانشگاه علوم پزشکی مشهد فعالیت داشته اعلام کرد و گفت: در این ارتباط ادامه بلوار کیش اوریناک بجنورد با نام این پزشک عالیقدر و بومی استان که شهره ملی وجهانی داشته، نام گرفت.

به گزارش فارس، بجنورد با دارا بودن دو منطقه شهری و همچنین شهرداری مهر 214 هزار نفر جمعیت دارد.                  انتهای پیام/63002/غ20/ض1002

 

خبرگزاری فارس، 91/11/30

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت