امروز : جمعه, 18 آذر 1401

پیش بینی بودجه 1200 میلیارد ریال برای شهرداری بجنورد در سال 93

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد عنوان کرد: پیش بینی بودجه 1200 میلیارد ریال برای شهرداری بجنورد در سال 93

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: با توجه به وضعیت تورم کشور و افزایش هزینه ها، درآمدزایی و هزینه کرد شهرداری بجنورد در بودجه سال آینده یک هزار و 200 میلیارد ریال پیش بینی شده است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بجنورد، سید عباس حسینی افزود: بودجه سال آینده شهرداری در هر سال می بایست تا پایان آذر ماه مصوب و به شهرداری ابلاغ شود که با توجه به مدت زمانی که برای انتخاب و انتصاب شهردار جدید شهر بجنورد صرف شد، هنوز بودجه بندی شهرداری بجنورد برای سال 93 در حال بررسی است.

وی افزود: با انتصاب شهردار جدید، هم اکنون سهم هزینه های جاری، سهم سازمان های زیر مجموعه شهرداری بجنورد، سهم هزینه های عمرانی و سهم هزینه های پرسنلی بر اساس ضوابط تعریف شده در بخشنامه بودجه در حال آماده سازی است.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که در بودجه سال 92 درآمدزایی و هزینه کرد شهرداری بجنورد مبلغ 700 میلیارد ریال پیش‌بینی شد که شهرداری بجنورد تا پایان آذر ماه سال جاری 350 میلیارد ریال درآمد داشته است، گفت: با توجه به وضعیت تورم در کشور و افزایش هزینه ها، مبلغ یک هزار و 200 میلیارد ریال درآمدزایی و هزینه کرد را برای سال 93 پیش بینی کرده ایم.

وی اذعان داشت: با این مبلغ پیش بینی شده تنها می توان به میزان عملکرد سال جاری، اجرای برنامه داشته باشیم.

این مسئول گفت: پرداخت بدهی های معوق شهرداری به پیمانکاران و پرسنل خدماتی، تکمیل پروژه های نا تمام از جمله تقاطع غیر هم‌سطح خوشی و اجرای پروژه های روبنایی از جمله شن‌ریزی و آسفالت معابر، رسیدگی به مبلمان شهری، جدول‌گذاری و پیاده‌رو‌سازی را از اولویت های اجرایی شهرداری بجنورد در سال 93 می باشد.

وی افزود: در صورتی که در سال 93 مازاد بودجه داشته باشیم باید به اجرای پروژه های جدیدی از جمله انجام طرح جامع ترافیک، انجام طرح تفصیلی شهر، بازگشایی خیابان ها، احداث پارک محله ها، توسعه فضای سبز و ساماندهی و زیباسازی مبادی ورودی و خروجی شهر همچنین احداث فضاهای ورزشی مناسب در پارک ها ورود پیدا کنیم.

وی خاطر نشان کرد: اجرای پروژه های عمرانی با درآمد محدود شهرداری امکان‌پذیر نیست که در همین راستا می بایست طی دو دوره اجرای برنامه های کوتاه و بلند مدت را در دستور کار قرار دهیم.

حسینی گفت: اجرای برنامه های کوتاه مدت باید از طریق افزایش تعرفه ها، اخذ وام، فاینانس عملیاتی شود و در بلند مدت نیز با جذب مشارکت های کلان اقتصادی، جذب سرمایه گذاران و اجرای پروژه های مشارکتی با مردم به سوی تولید ثروت و درآمدهای پایدار و اجرای پروژه های جدید عمرانی معطوف شویم.

وی تصریح کرد: ضروری است شهرداری بجنورد با تدوین برنامه‌ریزی های کارشناسی شده، سازمان های زیر مجموعه خود را نیز خود‌کفا کند تا مازاد بودجه شهرداری برای اجرای پروژه های جدید عمرانی صرف شود.

وی همچنین به بدهی های معوق شهرداری به برخی از نهادهای اجرایی از جمله تامین اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم که این بدهی ها را به صورت تهاتری حل و فصل کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بجنورد تاکید کرد: پرداخت عوارض معوق شهروندان و بدهی شماری از نهادهای اجرایی به شهرداری بجنورد می تواند کمک مؤثری به توان مالی شهرداری بکند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 10 نهاد اجرایی استان به شهرداری بجنورد بدهکار هستند که مبلغ این بدهی های معوق آن ها به 300 میلیارد ریال رسیده است و در صورتی که شهروندان و این نهادهای اجرایی نسبت به پرداخت عوارض و بدهی های خود به شهرداری احساس تعهد نکنند، اجرای پروژه های عمرانی در سطح شهر پیشرفتی نخواهند داشت و شهر بجنورد همچنان در محاصره عقب‌ماندگی ها باقی خواهد ماند.

حسینی در خاتمه یادآور شد: تمامی تلاش اعضای شورای اسلامی شهر بجنورد و شهردار جدید در راستای اجرای مدیریت شهری و افزایش سطح خدمت رسانی به شهروندان، توسعه بجنورد و صفر شدن بدهی های شهرداری طی سه سال آینده معطوف شده است.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت