امروز : سه شنبه, 01 فروردین 1402

كمیته بانوان شورای اسلامی شهر بجنورد آغاز بكار كرد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بجنورد، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بجنورد، در نشست هم اندیشی بانوان اظهار داشت: کمیته بانوان در نهاد شورای اسلامی شهر بجنورد با مسئولیت صغری سیدی عضو کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی این شورا تشکیل شده است.
وی تصریح کرد: این کمیته در راستای بهره گیری از تجربیات، تخصص و توانمندی های بانوان بجنوردی فعال در عرصه های مختلف برای بررسی و مدیریت هر چه بهتر فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر شکل گرفته است.

سید احمد وکیلی خاطر نشان کرد: در این کمیته، نشست های هم اندیشی با حضور بانوان شاغل، فعال و خانه دار بجنوردی برگزار می شود تا برای آماده سازی شرایط مطلوب تصمیم سازی شود.

اعظم السادات افشین فر دیگر عضو شورای اسلامی شهر بجنورد نیز در این نشست با تاکید بر اینکه با تشکیل این کمیته می توان از توانمندی های بانوان شهر بجنورد در راستای ارائه خدماتی بهتر بهره گرفت، افزود: درصدد هستیم با مساعدت و همکاری بانوان شهر، نیازهای بانوان شهر بجنورد را شناسایی و زمینه آماده سازی آنها را فراهم کنیم.

وی بیان داشت: در حال حاضر بانوان شهر بجنورد نیازمند برخورداری از استخرهای سرپوشیده و پارک های ویژه بانوان هستند که در تلاش هستیم این کمبودها را برای آنان مرتفع کنیم.

صغری سیدی دیگر عضو شورای اسلامی شهر بجنورد و مسئول کمیته بانوان این شورا نیز در این نشست بیان داشت: طی دهه های اخیر روند انجام فعالیت های اجتماعی، فرهنگی، هنری، آموزشی، پزشکی و اقتصادی بانوان در سطح جوامع مختلف بیش از پیش اراتقا یافته است.

وی افزود: این در حالی است که هنوز از توانمندی و ظرفیت تخصصی بانوان آنطور که شایسته است در عرصه های مدیریت کلان بهره گرفته نمی شود.

وی تصریح کرد: شورای اسلامی شهر بجنورد با تشکیل کمیته بانوان درصدد است تا با برگزاری نشست های مختلف هم اندیشی با حضور بانوان بجنوردی زمینه حضور پررنگ بانوان را برای انجام فعالیت های مختلف به خصوص در زمینه انجام مدیریت های کلان را فراهم کند.

سیدی یادآور شد: با این وجود، بانوان نباید از اولین مسئولیت خود که مدیریت امور منزل و تربیت فرزندان است، غافل شوند.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری دوره های آموزشی در زمینه های آموزش فرزند پروری، خیاطی، آشپزی، پیشگیری از اعتیاد، حمایت از زنان بد سرپرست و بی سرپرست برای تمامی بانوان محلات مختلف بجنورد در دستور کار این کمیته قرار گرفته است.

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت