امروز : سه شنبه, 18 بهمن 1401

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در شورای اسلامی شهر بجنورد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر:
جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان، در محل شورای اسلامی شهر برگزار شد.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بجنورد، ضمن گرامیداشت ایام هفته، با نقل از پیامبر اعظم (ص)، «ائمه، نمایندگان شما در نزد پروردگار هستند»، جلسه را شروع کردند.
حجت الاسلام عابدینی هدف از تشکیل این جلسات را چنین بیان کرد: بر اساس بیانات گوهربار مقام عظمای ولایت در خصوص سبک زندگی و اهمیت تحکیم خانواده، جلسات را تشکیل و بر پایه همین اصل، برنامه ریزی و تصمیم گیری انجام می گیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: شورای فرهنگ عمومی
شهرستان باید به مسائل کلی پرداخته و از جزئی نگری پرهیز کند و مسائل جامعه شهری را به صورت تخصصی پژوهش و پیگیری کرده و در جلسات فرهنگ عمومی شهرستان مورد کنکاش و ارزیابی قرار دهند.
سید محمد لنگری افزود: حوزه فعالیت های فرهنگی، شعاع بسیار گسترده ای دارد که به صورت ریز اگر به آن پرداخته شود، شاید نتیجه حاصله راضی کننده نباشد.
 وی تاکید کرد: باید مسائل را به صورت تفکیکی و مصداقی پیگیری کنیم تا بتوان خروجی جلسات را منطقی تر کرد و تبادل نظر در این جلسات را عملی تر کنیم. 
سخنگوی شورای اسلامی شهر، بیان داشت: ترویج و تشویق فرهنگ قانون مداری، رعایت حقوق شهروندی، فرهنگ وجدان کاری و ... 
که ریشه در دین و آیین های ما دارند و خیلی از مسائل اجتماعی را در درون آن می توان مشاهده کرد که در نتیجه باید مورد توجه و تاکید قرار گیرد.
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر گفت: پایه و اساس توسعه پایدار در هر جامعه ای فرهنگ است. در متن قانون اساسی آمده است که فرهنگ هدف است و دیگر عوامل از جمله اقتصاد، ابزارهایی برای ارتقای این هدف می باشند.
ابراهیم امانی افزود: ما در مرحله اجرای سیاست های فرهنگی دچار مشکلاتی شده ایم، از جمله: برداشت های متفاوت از اسناد بالادستی، سلیقه ای عمل کردن، انجام فعالیت های موازی و مشخص نبودن مرزهای همکاری میان دستگاه ها با وظایف تخصصی آنها. در همین راستا مدیریت یکپارچه سازی فعالیت های فرهنگی در شهرستان ها ضروری به نظر می رسد.
وی  تاکید کرد: ما باید از منتقد صرف فرهنگی خارج شده و به تولید کننده فرهنگی تبدیل شویم مسائل فرهنگی و ارتقای فرهنگی بیش از سخنرانی و صحبت به عمل و اقدام عملی نیاز دارد.
این عضو شورای اسلامی شهر در ادامه، طرح حمایت از بنیان خانواده را به جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ارائه کرد.
فرماندار شهر بجنورد با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی شهرستان با توجه به جایگاه فرهنگی خود، اساساً ماهیت مشورت داشته، گفت: مسائل مطرح شده در این شورا بسیار محترم و مهم شمرده می شود. سید محمد پاکمهر افزود: مسائل فرهنگی باید به صورت دقیق و کارشناسی شده مورد توجه قرار گیرند تا بتوان آثار تصمیم گیری ها و برنامه ریزی در این شورا را در جامعه شاهد باشیم.
وی اظهارداشت: شورای فرهنگ عمومی شهرستان، یک پایگاه فرهنگی است که می تواند مسائل جامعه شهری را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد تا به واسطه بحث ها و تبادل نظرها در این شورا برای شورای فرهنگ عمومی استان و حتی کشور، با ارائه بسته های فرهنگی، تصمیم گیری کنند.
در پایان این جلسه که با حضور نمایندگان ادارات و نهادهای فرهنگی برگزار شد، پس از بحث و بررسی و ارائه نقطه نظرات حاضرین، مقرر شد چگونگی تخصیص بودجه فرهنگی به نهادها و ادارات فرهنگی در جلسه آتی شورای فرهنگی عمومی شهرستان، مورد توجه قرار گیرد.

 

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت