امروز : پنج شنبه, 10 آذر 1401

توسعه جنگل كاری و احداث 20 پارك جدید در شهر بجنورد/ تخصیص 90 میلیارد ریال اعتبار برای آسفالت معابر

 رئبه گزارش خبرنگار برنا از خراسان شمالی، محمد رضا لنگری در نشست خبری با تصریح بر این مطلب که آلودگی هوا در شهر بجنورد طی دو سال اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است، اظهار داشت: در حال حاضر توسعه درختکاری، جنگل کاری و احداث فضای سبز در شهر بجنورد ضروری است.

وی با بیان اینکه تا کنون 33 پارک محلی به مساحتی بیش از 13 هزار متر مربع در شهر بجنورد احداث شده است، اعلام کرد: از سال جاری احداث 20 پارک محلی جدید در اطراف شهر بجنورد نیز در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: در سال جاری توسعه جنگل کاری در بوستان بش قارداش و اجرای پروژه‌های تفریحی و گردشگری فاز دو طراحی شده برای این بوستان نیز عملیاتی خواهد شد.

این مسئول افزود: شهرداری بجنورد اراضی تخته حمزانلو را نیز تملک کرده است که طرح جنگل کاری و انتقال لوله برای آبیاری این فضا نیز اجرایی خواهد شد.

علاوه بر این، وی به احداث پروژه جاده سلامت در محور جنوب شرق در مسیر بش قارداش که طی سه سال اخیر طراحی و تدوین شده بود، اشاره داشت و از عدم همیاری مسئولان اجرایی استان برای واسپاری زمین به شهرداری بجنورد به منظور احداث این جاده نیز انتقاد کرد.

لنگری خاطر نشان کرد: در صورتیکه احداث جاده سلامت برای پیاده روی، دوچرخه سواری و عبور و مرور خودروها مبتنی بر طرح تدوین شده امکان پذیر می‌شد، در حال حاضر همشهریان برای پیاده روی عمومی با مشکل تردد روبه‌رو نمی‌شدند.

افزون بر این، وی به تدوین چهار طرح بزرگ شهری برای شهر بجنورد طی سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: این طرح‌ها شامل طرح جامع شهری، طرح تفصیلی، طرح جمع آوری آب‌های سطحی و طرح جامع ترافیک هستند که بر همین اساس در سال جاری طرح اجرای کانال دفع آب‌های سطحی جنوب شهر بجنورد برای اتصال خندق‌های پل منطقه، آفرینش تا خیابان 32 متری شهدا با هزینه 40 میلیارد ریال تکمیل خواهد شد.

وی همچنین اعلام کرد: طی شش سال اخیر برای بهسازی وضعیت آسفالت در خیابان‌های شهر بجنورد 280 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که در سال جاری نیز برای بهسازی آسفالت نا مناسب معابر سایر نقاط شهر 90 میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

رئیس شورای شهر بجنورد در خاتمه از روند بسیار کند اجرای پروژه کنارگذر شمالی شهر بجنورد انتقاد کرد و اذعان داشت: عدم بهره برداری به موقع از این پروژه موجب شده است تا وضعیت ترافیک در داخل شهر بسیار نگران کننده شود.

لنگری بر تسریع اجرای این پروژه تاکید کرد و گفت: با بهره مندی از این پروژه حجم تصادفات داخل شهر نیز کاهش می‌یابد.

 

خبرگزاری برنا، 92/2/25

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت