امروز : سه شنبه, 01 فروردین 1402

استقبال شورای شهر بجنورد از برگزاری پیاده‌روی بزرگ/ اختصاص 15 دستگاه دوچرخه

شورای اسلامی شهر بجنورد در تازه‌ترین نشست خود ضمن استقبال از برگزاری پیاده روی بزرگ 6 اردیبهشت که از شبکه سه سیما پخش خواهد شد، 15 دستگاه دوچرخه را به منظور ترویج فرهنگ ورزش همگانی اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای اسلامی این شهر بعد از ظهر امروز در این نشست اظهار کرد: بی‌گمان ورزش‌های همگانی نقش مهم و تأثیرگذاری در ارتقای سلامت جامعه ایفا می‌کند، از اینرو باید برای توسعه ورزش در جامعه تلاش کرد.اسماعیل سیدی گفت: پرداختن به ورزش‌های همگانی از جمله پیاده روی منجر به افزایش سطح نشاط و امید در جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای تشویق شرکت کنندگان در پیاده روی بزرگ خانوادگی باید تمام دستگاه‌ها برای تأمین جوایز در حد بضاعت مشارکت کرده، از اعضای شورای شهر خواست تا جوایز و یا اعتبار مناسبی به همین منظور مصوب کنند.

عضو دیگر شورای اسلامی بجنورد هم برگزاری پیاده روی خانوادگی در این شهر را در بهار طبیعت اقدامی شایسته برای تقویت روحیه نشاط و شادابی در بین شهروندان اعلام کرد.

جمشید گریوانی اظهار کرد: باید شورای اسلامی و شهرداری از این گونه برنامه‌ها حمایت تا فرهنگ ورزش همگانی در این شهر بیش از پیش توسعه یابد.

وی گفت: برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر پیاده روی بزرگ خانوادگی در بجنورد که باید در این عرصه در بین شهرهای کشور به الگو تبدیل شود، جوایز بیشتری برای حضور خانواده‌ها و ورزش دوستان اختصاص یابد.

به گزارش فارس، همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی جمعه این هفته به مقصد بوستان ملی بش‌قارداش برگزار که به همین منظور 150 هزار کارت شرکت از سوی اداره کل ورزش و جوانان خراسان شمالی پیش بینی شده است.

رئیس شورای اسلامی بجنورد هم در این نشست در پاسخ به درخواستی برای اختصاص زمین به منظور اجرای مجتمع فرهنگی یکی از دستگاه‌های فرهنگی استان گفت: مسئول واگذاری زمین به دستگاه‌ها راه و شهرسازی است.

سید محمد لنگری با بیان اینکه زمین‌های مناسبی در اختیار این اداره کل در بجنورد و سایر شهرها قرار دارد، افزود: البته شورای اسلامی این شهر آمادگی داشته تا برخی از زمین‌های خود را با زمین‌های وسیعی که در اختیار راه و شهرسازی بعضا در حواشی این شهر قرار داشته، تهاتر کند.

به گزارش فارس، در این نشست با اختصاص 15 دستگاه دوچرخه به عنوان جایزه به شرکت کنندگان همایش پیاده روی خانوادگی از سوی شورای اسلامی بجنورد موافقت شد.

همچنین در این نشست برخی توافقات افراد حقیقی و حقوقی قرائت که در مورد هر یک از آن تصمیماتی گرفته شد.

انتهای پیام/63001/‌ش30/گ1003

 

خبرگزاری فارس، 92/2/3

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت