امروز : سه شنبه, 18 بهمن 1401

ادارات ناظر بر پیش قرارداد پاركینگ مخابرات اعلام نظر نكردند

پیل تن، رئیس شورای اسلامی شهر بجنورد: 
ادارات ناظر بر پیش قرارداد پارکینگ مخابرات اعلام نظر نکردند

رئیس شورای شهر بجنورد با اعلام اینکه شورای شهر بجنورد در سال 93، نسخه پیش قرارداد سرمایه گذاری پروژه پارکینگ مخابرات بجنورد را برای ادارات ناظر استان ارسال کرده بود، گفت: آنان تاکنون درباره این پیش قرارداد هیچ نقد و نظری را اعلام نکرده اند. 
 
حسین پیلتن، رئیس شورای شهر بجنورد در گفت و گو با خبرنگار عصر اترک، در پاسخ به حرف و حدیث های مطرح شده درباره سهم شهرداری از پروژه سرمایه گذاری پارکینگ مخابرات بجنورد اظهار کرد: طبق قرارداد، آورده شهرداری بجنورد برای این پروژه دو هزار و 650 متر زمین قیمت گذاری شده و صدور پروانه است که سهم این آوردهای شهرداری بجنورد برای این سرمایه گذاری 28.5 درصد است.
پیلتن افزود: طبق این قرارداد، سهم شهرداری بجنورد از این پروژه در مرحله نخست از محل پارکینگ مخابرات و پس از آن در صورت ضرورت از واحدهای تجاری این پارکینگ به شهرداری بجنورد مشخص شده است.
وی خاطر نشان کرد: شورای شهر بجنورد در سال 93 یک نسخه پیش قرارداد را برای ادارات ناظر شامل استانداری، فرمانداری بجنورد، اداره کل بازرسی و اداره اطلاعات استان ارسال کرد تا آنان نظر نهایی خود را نسبت به این نسخه پیش قرارداد ارسال کنند تا در قرارداد منعکس شود که آنان تاکنون هیچ اظهار نظری درباره این نسخه پیش قرارداد اعلام نکرده اند.
وی افزود: با توجه به اینکه این پیش قرارداد هنوز به قرارداد نهایی تبدیل نشده است برای این پیش قرارداد استان امکان تجدید نظر وجود دارد و ادارات ناظر می توانند نظرات نهایی خود را به شورای شهر اعلام کنند.
پیلتن همچنین تاکید کرد: شورای شهر بجنورد تلاش کرده است تا عدالت برای حفظ منفعت هر دو طرف سرمایه گذار ( شهرداری بجنورد، سرمایه گذار بخش خصوصی ) رعایت شود.
وی در ادامه با یادآوری این مطلب که سرانجام کمیسیون ماده 5 استان، اجرای این پروژه را تایید کرد، حال سرمایه گذار و مشاورش باید نقشه های سازه، ترافیک و ورودی و خروجی های این پروژه را آماده کنند و تحویل کمیته فنی استان بدهند تا برای این پروژه مجوز آغاز پروژه صادر شود، گفت: پس از اینکه این پروژه وارد مرحله اجرا شود درصدد هستیم تا با همکاری سرمایه گذاران، زمین گرمابه سراب و تعدادی گاراژ که تحت مالکیت شهرداری بجنورد هستند را به پارکینگ طبقاتی تبدیل کنیم.
 
شهرداری بجنورد موسس شرکت تعاونی مسکن شهرداری نیست

علاوه بر این، وی درباره تجمع اعتراض آمیز جمعی از اعضای شرکت تعاونی مسکن شهرداری بجنورد در مقابل استانداری نسبت به اینکه شهرداری بجنورد تاکنون به ساخت مسکن و تحویل آنها به اعضا اقدامی نکرده است، پاسخ داد: اداره شهرداری بجنورد در تشکیل و راه اندازی این شرکت تعاونی مسکن شهرداری هیچ دخالت و نقشی نداشته است.
رئیس شورای شهر بجنورد با بیان اینکه تعداد انگشت شماری از کارمندان شهرداری بجنورد همچنین شماری دیگر از شهروندان بجنوردی در این شرکت عضو هستند، عنوان کرد: این شرکت تعاونی سال ها قبل پس از فعال شدن، به خرید زمین هایی در مناطق شهرک حکمت و شهرک فرهنگیان اقدام کرد تا برای اعضایش مجتمع های مسکونی بسازد.
وی با یادآوری این مطلب که زمین های خریداری شده، کشاورزی و خارج از محدوده خدماتی شهر بجنورد بوده اند، گفت: شهرداری و شورای شهر بجنورد پیگیر شدند تا با اخذ کمیسیون ماده 5 این زمین ها به محدوده خدماتی شهر بجنورد وارد شوند که خوشبختانه تلاش ها به نتیجه مثبت رسید.
وی افزود: پس از آن، این زمین های خریداری شده تفکیک و قطعه بندی شدند و نقشه های تفکیکی آنها به کمیته فنی راه و شهرسازی استان ارسال شدند و این کمیته نقشه ها را تایید کرد.
پیلتن در خاتمه تصریح کرد: با توجه به اینکه شهرداری بجنورد در تشکیل این شرکت هیچ نقشی نداشته است، بنابراین اعضای معترض برای احقاق حقوق خود باید علیه مدیر عامل و اعضای هیات مدیره این شرکت طرح دعوی کنند.

ادارات ناظر بر پیش قرارداد پاركینگ مخابرات اعلام نظر نكردند

 

    File engine/modules/prostats.php not found.
طراحی، اجرا و پشتیبانی: سفارش دات نت